Liga Światowa. Polacy zagrają w grupie z Brazylią i Kubą

Jeśli w ostatniej kolejce zmagań grupowych eliminacji Ligi Światowej siatkarzy nie zdarzy się cud, dwa pierwsze mecze turnieju finałowego Polacy zagrają z mistrzami i wicemistrzami świata.
Polacy jako pierwsi zakwalifikowali się do finału Ligi Światowej, który w dniach 4-8 lipca odbędzie się w Sofii. Automatycznie zostali przydzieleni do grupy F.

Wszystko wskazuje na to, że nasi reprezentanci zagrają w grupie z Brazylią i Kubą. Canarinhos z 26 punktami na koncie zajęli w grupie eliminacyjnej drugie miejsce i są prawie pewni awansu. Mogą ich jeszcze wyprzedzić Francuzi - musieliby jednak wygrać trzy ostatnie mecze 3:0 (grają z Włochami, USA i Koreą). Kubańczycy zajmują pierwsze miejsce w grupie A i teoretycznie mogą ich jeszcze wyprzedzić Serbowie. Musieliby jednak odrobić 8-punktową sprawę, co jest praktycznie niemożliwe.

Do drugiej grupy Final Six automatycznie zostali przydzieleni Bułgarzy, którzy są gospodarzami turnieju. W tym momencie wydaje się, że ich rywalami będą Amerykanie (zajmują pierwszej miejsce w grupie eliminacyjnej, z 3 punktami przewagi nad Francuzami) oraz Niemcy (mają sześć punktów więcej niż Argentyńczycy i Bułgarzy).

Terminarz Final Six

4-6 lipca - faza grupowa

7 lipca - półfinały

8 lipca - mecz o trzecie miejsce i finał