Liga Światowa. Brazylijskie media po porażce z Polską: "Bezkonkurencyjny Bartman"

3 : 2
Informacje
Liga Światowa 2012 - Mecze Polaków
Niedziela 03.06.2012 godzina 20:35
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
26
23
25
23
15
3
Brazylia
24
25
23
25
11
2
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Żygadło, Kurek, Nowakowski, Bartman, Winiarski, Możdżonek oraz Ignaczak (libero), Jarosz, Kubiak
Brazylia
Skład: Wallace, Sidao, Murilo, Lucas, Ricardo, Dante oraz Sergio (libero), Teo
Reprezentacja polskich siatkarzy pokonała w Katowicach po znakomitym meczu Brazylię 3:2 (26:24, 23:25, 25:23, 23:25, 15:10). "Zbigniew Bartman fruwał z działem zamiast ramienia" - relacjonował po tym meczu Łukasz Cegliński z "Gazety Wyborczej". A co o spotkaniu piszą brazylijskie media?
"To była arcyważna potyczka dla układu tabeli. Zespół Bernardo Rezende przegrał drugi mecz z Polakami i z trzema zwycięstwami i trzema porażkami zajmuje drugie miejsce ze stratą dwóch punktów do najlepszej do tej pory w turnieju Polski" - pisze "Jornal do Sports". Zdaniem dziennika mecz był bardzo wyrównany, ale wygrała drużyna lepsza. "W pierwszym secie gospodarze zaskoczyli bardzo silną zagrywką utrudniając naszym odbiór. Taktyka się opłaciła, a partię zakończyli asem. W drugim gra Brazylii wyglądała lepiej, świetne rozegranie sprawiało, że Polacy nie nadążali z blokiem. W trzecim jednak popełnialiśmy za dużo błędów i nie wykorzystaliśmy kilku kontrataków. W czwartym znowu byliśmy górą, ale w piątym wszystko poszło nie tak i łatwo przegraliśmy" - relacjonuje gazeta.

"Polacy byli bardziej wydajni w ataku, a bezkonkurencyjny był najlepiej punktujący Zbigniew Bartman [po jego zagraniach zdobyliśmy 26 punktów - przyp. red]. Zwyciężyła siła polskiego ataku i bloku, ale nie da się też pominąć dużej ilości błędów brazylijskiego zespołu" - zauważa "O Globo".

"Brazylia cierpiała przez szczelny blok Polaków" - dodaje dziennik "Zero Hora"

Miejscowe gazety przytaczają szereg wypowiedzi brazylijskich siatkarzy i trenera, którzy chwalą nasza reprezentację. - Polski sztab szkoleniowy i siatkarze robią tu znakomitą robotę. Przegraliśmy nie bez powodu. Musimy teraz wychwycić wszystkie przyczyny, by poprawić naszą grę w przyszłości - powiedział Rezende. - Publiczność była tu niesamowita. Polska poza Brazylia to najlepsze miejsce do gry w siatkówkę. Kibice kochają tutaj siatkarzy. Wygrać przeciwko Polsce na jej terenie to arcytrudne zadanie - stwierdził Murilo.

Kolejna runda LŚ odbędzie się w Brazylii, w Sao Bernardo do Campo 8, 9 i 10 czerwca. - Polacy wykorzystali przewagę własnego parkietu, u siebie postaramy się odpowiedzieć tym samym - zapowiada Dante.