Puchar Świata. Jarosz: Każdy czuje ten turniej w nogach

3 : 1
Informacje
Puchar Świata siatkarzy 2011 - 6. kolejka
Niedziela 27.11.2011 godzina 07:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
17
25
25
25
3
Chiny
25
20
21
19
1
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Zagumny, Kurek, Bartman, Wiśniewski, Kubiak, Możdżonek, Ignaczak
Chiny
Skład: Dian, Zhang, Liang, Zhong, Ping, Chen
W niedzielę Polacy wygrali 5. mecz Pucharu Świata. Tym razem pokonali reprezentację Chin 3:1. Podopieczni trenera Anastasiego, szczególnie w pierwszym, przegranym secie popełniali mnóstwo błędów. - Zmęczenie się nawarstwia, każdy czuje ten turniej w nogach - skomentował mecz Jakub Jarosz, wybrany przez organizatorów MIP meczu.
- Trener powtarzał nam podczas tego meczu, że to jest turniej, kiedy trzeba grać najlepiej, nawet jeśli nie za bardzo nam idzie. To był trudny mecz, ale wygraliśmy - powiedział po spotkaniu Jakub Jarosz.

To szósty mecz na turnieju rozgrywanym w Japonii. Polacy, do tej pory mieli tylko dzień przerwy. - Zmęczenie się nawarstwia, każdy czuje ten turniej w nogach, ale każda drużyna czuje to samo. Wszyscy grali tyle samo meczów - zauważył atakujący reprezentacji Polski.

- Chińczycy nie zaskoczyli nas specjalnie. Takie mecze jak ten są jednak trudne - odniósł się do gry przeciwników Jarosz.

- Jesteśmy przygotowani na kolejne spotkanie. Damy z siebie wszystko, ale nie jesteśmy przerażeni, wygrywaliśmy już z nimi - powiedział przed meczem ze USA młody siatkarz pochodzący z Nysy.