Siatkówka. Anastasi podał kadrę na Puchar Świata. Wraca Winiarski i Zagumny

Trener Andrea Anastasi powołał 20-osobową kadrę zawodników na listopadowy Puchar Świata. Na uwagę zasługuje powrót do reprezentacji Pawła Zagumnego i Michała Winiarskiego, którzy nie grali na mistrzostwach Europy i w Lidze Światowej
Zagumny i Winiarski byli w grupie zawodników, którzy poprosili Anastasiego, gdy ten objął reprezentację, by ich nie powoływał. Wszystko tłumaczyli przemęczeniem i potrzebą odpoczynku. Włoski szkoleniowiec po rozmowie z zawodnikami przychylił się do ich prośby i dlatego zabrakło ich w Lidze Światowej oraz mistrzostwach Europy. Mimo że reprezentacja sobie bez nich poradziła - w obu imprezach wywalczyła brązowe medale - Anastasi pozwolił obu zawodnikom wrócić do kadry.

Mniej wyrozumiały był za to w stosunku do dwóch innych zawodników, którzy również zgłosili mu w marcu potrzebę odpoczynku. Daniel Pliński i Mariusz Wlazły nie znaleźli się w 20-osobowej kadrze powołanej na Puchar Świata.

Sam turniej odbędzie się w kilku miastach japońskich od 20 listopada do 4 grudnia. Trzy najlepsze drużyny awansują do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie.

6 listopada kadra zbierze się na zgrupowaniu szkoleniowym w OPO COS w Spale, które zakończy się 14 listopada. Przed rozpoczęciem rozgrywek PŚ przewidziane zostało krótkie zgrupowanie zagraniczne.

W turnieju o Puchar Świata zagra 12 drużyn. Polska i Rosja otrzymały "dzikie karty". Będzie to pierwsza kwalifikacja olimpijska. W igrzyskach w Londynie zagra 12 drużyn. Wystąpią Wielka Brytania (gospodarz), trzy najlepsze drużyny PŚ, pięciu zwycięzców turniejów kontynentalnych oraz trzy drużyny z zawodów interkontynentalnych.

Kadra Polski na Puchar Świata:

Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Paweł Zagumny, Paweł Woicki, Fabian Drzyzga

Atakujący: Zbigniew Bartman, Piotr Gruszka, Bartosz Janeczek, Jakub Jarosz

Środkowi: Patryk Czarnowski, Grzegorz Kosok, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Michał Kubiak, Michał Winiarski

Libero : Paweł Zatorski, Krzysztof Ignaczak

- Nie jestem niezastąpiony - mówi Mariusz Wlazły ?