Siatkówka. Gruszka: dobry sprawdzian przed ME

Z reprezentacjami Włoch, Rosji i Czech rywalizować będą polscy siatkarze. Od piątku do niedzieli drużyny spotkają się w Katowicach w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. - Szykuje się ciekawy turniej, z którego można dużo wyciągnąć przez zbliżającymi się mistrzostwa Europy - mówi atakujący polskiej kadry Piotr Gruszka.
- Ciężko nieprzerwanie trenujemy od trzech tygodni. Powoli zmniejszamy intensywność i długość treningu. To już pod kątem ME, bo one są naszym głównym celem - opowiada ówi o przygotowaniach reprezentacji Polski Piotr Gruszka, który dopiero powraca do podstawowego składu biało-czerwonych.

W obliczu kontuzji Zbigniewa Bartmana (ostatnio pierwszego atakującego kadry) Gruszka znów stał się ważnym ogniwem zespołu. W czasie poprzednich ME to Gruszka był liderem zespołu. Został wybrany MVP turnieju w Izmirze.

- Już powinno być widać jakieś namiastki tego, co się będzie działo w czasie ME w Czechach. Sami jesteśmy ciekawi jak to będzie wyglądało. To, co pokażemy w Katowicach to nie będzie najwyższa forma, ale taka, jaka powinna być na dwa tygodnie przed startem mistrzostw - przestrzega nasz atakujący.

W Spodku zespół Andrei Anastasiego spotka się z Czechami, Włochami i zwycięzcami tegorocznej Ligi Światowej w Polsce - Rosjanami.

- Przeciwnicy są bardzo ciekawi. Szykuje się interesujący turniej, z którego można dużo wyciągnąć przez zbliżającymi się ME. Każda potyczka z tak mocnymi zespołami jak Rosjanie, Włosi, czy nawet Czesi, którzy w przygotowaniach bardzo dobrze się spisywali, ma dodatkowy smaczek. Wszyscy, którzy tu przyjeżdżają, podkreślają, że to świetna okazja do sprawdzenia się. Tak samo i my. Memoriał zawsze był super imprezą - kończy Gruszka.

ME siatkarzy zostaną rozegrane od 10 do 18 września w Czechach i Austrii. Polacy zmierzą się w grupie D ze Słowacją, Niemcami i Bułgarią.

Karnetowe szaleństwo w Jastrzębskim Węglu  ?