Siatkówka. Kurek: Ciężką pracą niwelujemy braki talentu

- Nasza ciężka praca musi przynieść efekty. Dzięki niej niwelujemy nasze braki talentu - mówi w wywiadzie dla sobotniego Przeglądu Sportowego przyjmujący reprezentacji Polski i Skry Bełchatów Bartosz Kurek.
Reprezentacja siatkarzy jest w trakcie okresu przygotowawczego przed wrześniowymi mistrzostwami Europy, gdzie nasza kadra będzie bronić złotego medalu. Nie ma w niej największych gwiazd polskiej siatkówki.

- Przydałyby nam się umiejętności Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego, Pawła Zagumnego czy Daniela Plińskiego. Jako drużyna nie możemy wykorzystywać ich talentu, więc musimy ich zastąpić. Naszym sposobem na braki jest harówka - mówi w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Bartosz Kurek.

Przyjmujący Skry Bełchatów jest daleki od krytykowania kolegów i opowiada, jakie spustoszenia w organizmach najbardziej eksploatowanych siatkarzy spowodowały ostatnie sezony. Zapewnia także, że problemem jest zdrowie, nie lenistwo.

- Widzę ich na co dzień w Skrze, jak z każdego treningu wychodzą z kolanami obłożonymi lodem, jak często potrzebują pomocy fizjoterapeuty. Muszą też dodatkowo ćwiczyć, by ratować zniszczone mięśnie - mówi Kurek. - Znam ich problemy ze zdrowiem, a nie z lenistwem - dodaje.

Anastasi podał skład na mistrzostwa Europy

20 lipca Andrea Anastasi podał listę 19. zawodników, którzy w Spale będą przygotowywać się do wrześniowych mistrzostw Europy. W sobotę selekcjoner reprezentacji poszerzył ją o trzy nazwiska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Janeczek i Damian Wojtaszek.

Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Paweł Woicki, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Piotr Gruszka, Zbigniew Bartman, Bartosz Janeczek, Jakub Jarosz

Środkowi: Patryk Czarnowski, Karol Kłos, Grzegorz Kosok, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek

Przyjmujący: Michał Bąkiewicz, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Sebastian Świderski

Libero: Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Mistrzostwa Europy odbędą się na terenie Austrii i Czech w dniach 10-18 września. Reprezentacja Polski na początku turnieju w grupie D zmierzy się w Pradze kolejno z Niemcami, Bułgarią i Słowacją.