PlusLiga Siatkarek. Muszynianka wygrywa mecz otwarcia

3 : 0
-
W pierwszym finałowym spotkaniu PlusLigi Siatkarek Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna po zaciętych pięciu setach pokonała ATOM Trefl Sopot (23:25, 25:16, 29:27, 20:25, 15:13). Rywalizacja trwa do trzech zwycięstw.
Podobnie jak w sezonie zasadniczym, tak i w sobotę potyczka w Muszynie skończyła się dopiero po tie-breaku. Jednak zwycięstwo ma wielkie znaczenie, gdyż przybliża Bank BPS do mistrzostwa Polski.

Rewelacyjny beniaminek PlusLigi siatkarek miał świetny początek tego spotkania. Po asie Hiszpanki Amaranty Fernandez Navarro kolejne trzy punkty padły "łupem" ekipy z Sopotu i było 4:0. Jeszcze w środkowej części seta miała ona pięciopunktową przewagę (11:6), ale Muszynianka - po bloku Agnieszki Bednarek-Kaszy - wyszła w końcówce na prowadzenie 23:22. Potem jednak punkty zdobywały tylko rywalki.

Zdenerwowane wicemistrzynie Polski w następnej odsłonie zagrały o wiele lepiej - szczególnie w ataku - i łatwo wygrały.

Sporo pięknej siatkówki zobaczyli kibice w Muszynie w trzecim secie. Pod jego koniec wyróżniały się w ataku Joanna Kaczor oraz rezerwowa Katarzyna Konieczna. Z kolei ręce same składały się do braw, patrząc na grę w obronie sopocianek. Z tego powodu dopiero piąta piłka setowa dla "Mineralnych" okazała się skuteczna.

Miejscowe nie potrafiły jednak rozstrzygnąć meczu w czterech setach i o wszystkim zdecydował tie-break. Początkowo ATOM prowadził w nim 5:1, ale szybko roztrwonił przewagę. W końcówce skuteczniejsze okazały się zawodniczki z Muszyny.

Siatkarze bez trenera - zrezygnował Dariusz Luks  ?