Bolesna lekcja w Muszynie. Mistrz rozbił Organikę

Siatkarki Organiki Budowlanych zostały dwukrotnie rozgromione przez głównego kandydata do mistrzostwa Polski

Przed rywalizacją z wicemistrzem kraju Marcin Chudzik, prezes łódzkiego klubu, podkreślał, że wygranie przynajmniej jednego spotkania z ligowym potentatem będzie uznane za megasukces.

Sobotnie spotkanie pokazało, że wygranie choćby jednego seta będzie już wielkim osiągnięciem. Łodzianki nawet przez chwilę nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z niedawnymi zdobywczyniami Pucharu Polski.

Siatkarki Organiki mecz rozpoczęły najgorzej, jak tylko mogły, i na pierwszą przerwę techniczną schodziły, przegrywając 0:8! Później było niewiele lepiej. Łodzianki dalej otrzymywały surową lekcję siatkówki i nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych zawodniczek Muszynianki.

W ostatniej partii kibice oglądali dobijanie leżącego. Przewaga gospodyń była bezdyskusyjna.

Co ciekawe, przy wyniku 21:9. Niemczyk wzięła czas. Tłumaczyła swoim zawodniczkom, żeby podjęły walkę i zdobyły przynajmniej jeszcze kilka punktów, bo mogą mieć one psychologiczne znaczenie przed niedzielnym pojedynkiem. Uwagi i prośby jednak nic nie pomogły.

Po meczu Karolina Kosek udzieliła kontrowersyjnej wypowiedzi dla strony internetowej łódzkiego klubu. Reprezentantka Polski stwierdziła, że jej zespół "ma dziwną tendencję do samozagłady".

Ci, którzy sądzili, że w drugim pojedynku łódzkie siatkarki podejmą walkę i zmuszą drużynę z Muszyny do wysiłku, znów musieli mocno się rozczarować.

Niestety, niedzielny mecz przebiegał bardzo podobnie do wcześniejszego. Najwięcej emocji przyniósł tylko trzeci set, w którym rozluźnione gospodynie wreszcie pozwoliły łodziankom na zdobycie więcej niż 20 punktów. W efekcie kibice oglądali emocjonującą końcówkę wygraną przez faworyta.

Trzecie spotkanie zostanie rozegrane 29 kwietnia w Łodzi.

Muszynianka - Organika Budowlani 3:0 i 3:0

Sety : 25:18, 25:16, 25:14 oraz 25:18, 25:15, 28:26

Muszynianka : Sadurek, Jagieło, Bednarek-Kasza, Kaczor, Stam-Pilon, Gajgał, Zenik (libero) oraz Wensink, Kaczorowska, Śrutowska, Kasprzak,

Organika : Echenique, Kosek, Szeluchina, Mirek, Teixeira, Wojcieska, Ciesielska (libero) oraz Szymańska, Bryda, De Paula (w niedzielę w pierwszej szóstce)

Pozostałe wyniki

Play-off: Aluprof Bielsko-Biała - Centrostal Bydgoszcz 3:0 i 1:3, Atom Trefl Sopot - Stal Mielec 3:1 (drugi mecz w poniedziałek), a spotkania MKS-u Dąbrowa Górnicza z Gwardią Wrocław zostaną rozegrane 21 i 22 kwietnia).

Play-out: AZS Białystok - TPS Rumia 3:0.