Kadra Organiki w komplecie. Jest kolejna kadrowiczka

Jedna z najlepszych polskich juniorek będzie grała w Organice Budowlanych. To już szósty transfer łódzkiego klubu.
Kontrakt z Organiką podpisała 19-letnia Ewelina Mikołajewska. Nowa zawodniczka grała we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach Polski. Ma 182 cm wzrostu i występuje jako przyjmująca. Obecnie przebywa z kadrą na mistrzostwach świata juniorek w Peru.

W poprzednim sezonie Mikołajewska grała w TPS-ie Rumia, który spadł z PlusLigi. Średnio zdobywała sześć punktów na mecz. W Łodzi będzie jednak uzupełnieniem składu, choć prezes Marcin Chudzik wiąże z nią duże nadzieje. - W kadrze juniorek jest jedną z najlepszych zawodniczek, o ile nie najlepszą. Liczymy, że w nadchodzących rozgrywkach wiele razy zaprezentuje swoje wysokie umiejętności - zapowiada.

Mikołajewska jest szóstą nową siatkarką, która po ostatnim sezonie związała się z Organiką. Wcześniej umowy podpisały: rozgrywająca Ana Grbac, atakująca Anita Kwiatkowska, środkowe Dominika Koczorowska i Katarzyna Mróz oraz przyjmująca Helene Rousseaux. W zespole zostały Marta Wójcik, Joanna Mirek, Luana De Paula, Katarzyna Ciesielska, Karolina Kosek oraz Katarzyna Bryda. Nowy jest też trener Mauro Masacci.

Rozgrywki PlusLigi w sezonie 2011/2012 zaczynają się 15 października. Na pierwszych zajęciach po urlopach łodzianki spotkają się 1 sierpnia.