Gwiazda zostaje w Organice. Wkrótce nowe transfery?

Karolina Kosek w przyszłym sezonie będzie występować w łódzkiej drużynie. Przedłużenie umowy z 26-letnią przyjmującą było jednym z priorytetów szefów Organiki.
Rozmowy z jedną z najlepszych zawodniczek były prowadzone od kilku tygodni. Negocjacje były jednak trudne, reprezentantka Polski miała bowiem oferty z Polski, Włoch oraz z Rosji. - Wybrała jednak Łódź i bardzo się z tego cieszymy - mówi Marcin Chudzik, prezes Organiki.

Oprócz Kosek w przyszłym sezonie w łódzkim zespole będą występować także: Katarzyna Ciesielska, Marta Wójcik, Katarzyna Bryda, Luana De Paula oraz Joanna Mirek. Trwają rozmowy z Karlą Echenique i Martą Szymańską. Pozostanie jednej z nich jest uzależnione od powodzenia negocjacji z pierwszą rozgrywają reprezentacji Czech Lucie Muhlstainovą, która w ostatnim sezonie występowała w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Wszystko wskazuje na to, że niedługo zostanie nową zawodniczką Organiki. Prezesi klubu szukają jeszcze przyjmującej i środkowej. Mówi się, że ta pierwsza ma pochodzić z Serbii, a w jej sprowadzenie zaangażował się nowy trener Mauro Masacci. Z kolei coraz bliżej powrotu do Łodzi jest Dominika Koczorowska.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu zawodniczką łódzkiego zespołu została Anita Kwiatkowska. Była siatkarka Stali Mielec została sprowadzona w miejsce Katarzyny Zaroślińskiej (w przyszłym sezonie będzie grała w MKS-ie), z której prezesi zrezygnowali, podobnie jak z Sylwii Wojcieskiej i Micheli Teixeiry. Jedyną zawodniczką, której nie udało się zatrzymać, jest Julia Szeluchina.