Sport.pl

Magdalena Śliwa i Belgijka poprowadzą grę siatkarek MKS-u

Działacze drużyny z Dąbrowy Górniczej podjęli decyzję o wymianie rozgrywających
W barwach Tauron MKS-u nie zobaczymy już Marty Haładyn i Czeszki Lucie Muhlsteinovej. - Końcówka sezonu [MKS zakończył go na czwartym miejscu - przyp. red.] utwierdziła nas w przekonaniu, że ta pozycja wymaga zmian - mówi prezes klubu Robert Koćma.

Do drużyny dołączyły już dwie nowe rozgrywające. Dirickx Frauke, 31-letni Belgijka, która grała ostatnio we włoskim klubie Zoppas Conegliano oraz Magdalena Śliwa, która już wcześniej grała w MKS-ie, a ostatni sezon spędziła w Atomie Treflu Sopot.

MKS wzmocniła również atakująca Katarzyna Zaroślińska (w poprzednim sezonie Budowlani Łódź). - Nowe zawodniczki podpisały roczne kontrakty z opcją przedłużenia na kolejny sezon - informuje Koćma. Przez kolejny rok w Dąbrowie będą grać środkowe Małgorzata Lis, Aleksandra Liniarska oraz Czeszka Ivana Plchotova.

O pozycję atakującej powalczą Izabela Żebrowska i Zaroślińska. Libero to Krystyna Strasz. MKS rozmawia jeszcze z przyjmującymi. Na tej pozycji ma Elżbietę Skowrońską i Natalię Kurnikowską.

Przypomnijmy, że z drużyną pożegnały się również przyjmujące Chorwatka Matea Ikić i kapitan Joanna Szczurek (urlop macierzyński) oraz atakująca Agata Pura.