Sport.pl

Liga Światowa. Siatkarze mogą wrócić do Polsatu otwartego

Liga Światowa może wrócić do kanału otwartego - zapowiada prezes PZPS Mirosław Przedpełski. Warunkiem są dobre występy w pierwszych meczach. Spotkaniem z USA o 20.30 w Łodzi polscy siatkarze zainaugurują rozgrywki.
3 : 0
Informacje
Liga Światowa 2011 - Mecze grupowe
Piątek 27.05.2011 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
25
25
25
3
USA
20
22
19
0
Składy i szczegóły
Polska
Żygadło, Kurek 23, Nowakowski 8, Bartman 15, Ruciak 7, Kosok 6, Ignaczak (libero) oraz Możdżonek, Woicki
USA
Suxho 1, Priddy 16, Lee 4, Stanley 10, Andreson 5, Millar 2, Lambourne (libero) oraz Lotman 4, Gardner, Thornton
Kto nie dojedzie do hali Atlas Arena i nie ma wykupionego dodatkowego pakietu Polsatu Sport, ten nie zobaczy pierwszych meczów polskich siatkarzy pod wodzą Andrei Anastasiego. Wyłączny właściciel praw do transmisji siatkówki - telewizja Polsat, ma dość pokazywania słabych występów Polaków. Zniechęcił ją nieudany mundial siatkarzy w ubiegłym roku i skład obecnej kadry, w której nie ma kilku gwiazd (Wlazłego, Winiarskiego, Plińskiego, Zagumnego). W dwunastce wydelegowanej przez Włocha na mecz z USA zabrakło też MVP zwycięskich mistrzostw Europy w 2009 r. - Piotra Gruszki.

Co więcej, Polsce o zwycięstwa w grupie będzie ciężko, bo rywali ma z grona tych najtrudniejszych. Poza mistrzami olimpijskimi z USA, biało-czerwoni zmierzą się także z mistrzami świata - Brazylią i egzotycznym Portoryko. Ci ostatni w swoim debiucie mają wielkie ambicje pokazać się z jak najlepszej strony. Mistrzowskie składy nie są tak zdziesiątkowane jak polski. W USA liderami będą niezmiennie Clayton Stanley, Reid Priddy i Poul Lotman. Co do Brazylii, szkoda czasu na wymienianie. Po prostu śmietanka.

Siatkarzom trudno więc będzie wygryźć stałe pozycje w programie Polsatu i wrócić do otwartego kanału. Wygrane właśnie są jedynym argumentem, który może przekonać włodarzy stacji. Ważna jest też frekwencja na meczach w Polsce i całe zainteresowanie wydarzeniem. PZPS robi sporo, żeby zachęcić kibiców do przyjścia na mecze.

- Rzeczywiście te wyniki sportowe nie były za dobre. Staramy się teraz dobrze wypromować Ligę Światową i będziemy walczyć o to, żeby znów nas pokazywano - mówił prezes związku Mirosław Przedpełski. - Chcemy pokazać Polsatowi, że gramy dobrze i ta oglądalność będzie duża. To jest normalne w sporcie, że trzeba wygrywać, żeby kibice chcieli coś oglądać. Jeżeli pokażemy dobrą grę w pierwszych meczach, to LŚ wróci do Polsatu otwartego.

- Chodzi o pierwsze mecze u siebie z USA i mecze wyjazdowe - dodaje rzecznik PZPS Kamil Fedorowicz.

Kolejne mecze przed własną publicznością Polacy rozegrają 24 i 25 czerwca w Płocku. Czy zobaczą je także w Polsacie, czas i wynik sportowy (oraz medialny) pokaże.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl »


Więcej o: