Promocja miasta przez sport. Pieniądze będą w czerwcu?

Większość przetargów na promocję miasta przez sport została już rozstrzygnięta. Jedynym, który wciąż czeka na jej podpisanie, jest Organika Budowlani.
W połowie marca urząd miasta rozpisał przetarg na promocję miasta przez sport. Oferta została skierowana do dziewięciu klubów, czyli o połowę mniej niż w roku ubiegłym. W tegorocznym budżecie przeznaczono na to 5,7 mln zł (tak jak przed rokiem). Zmianie uległ jednak sposób podziału pieniędzy, gdyż od teraz będą one przekazywane w dwóch pulach. Pierwsza obejmuje okres do końca czerwca, czyli do momentu, gdy wszystkie ligowe rozgrywki już się skończą. I to właśnie pierwszego półrocza dotyczyły rozpisane przetargi.

Z zastosowanego algorytmu wyszło, że najwięcej pieniędzy za pierwsze sześć miesięcy należy się Widzewowi - 750 tys. zł. Mniej dostaną ŁKS (600 tys. zł), Organika Budowlani (480), Orzeł (330), ŁKS Basket Woman, ŁKS Koszykówka Męska, MUKS Widzew, Budowlani (wszyscy po 210 tys.) oraz RKS (120).

Większość z tych klubów podpisała już z miastem umowy promocyjne. Do magistratu wpływają także sprawozdania dotyczące realizacji warunków przetargu. Po ich weryfikacji na konta klubów zostaną przelane pieniądze. Najprawdopodobniej już w czerwcu.

Nieco dłużej na przelew będzie musiała poczekać Organika Budowlani, która jako jedyna miała problemy z pozytywnym rozstrzygnięciem przetargu. - Wszystko jest już jednak wyjaśnione, a ten drobny błąd został poprawiony - zapewnia Marcin Chudzik, prezes klubu. Z naszych informacji wynika, że powodem, przez który Organika musiała ponownie przystąpić do przetargu, było niezłożone w wymaganym terminie wadium. Z racji tego, że błąd dotyczył tylko jednego klubu, nie było jednak przeszkód, by drugi przetarg przyspieszyć. Jego rozstrzygnięcie ma być znane już dzisiaj. - Liczymy, że umowę z miastem podpiszemy w najbliższych dniach, a pieniądze na nasze konto spłyną w czerwcu - dodaje Chudzik.

W pierwszym półroczu miasto przekaże klubom 3,17 mln zł, czyli dokładnie 55,6 proc. całej kwoty. Pozostała suma zostanie przeznaczona na drugie półrocze. - Miejmy nadzieję, że przetargi za ten okres zostaną rozpisane jeszcze w czerwcu - liczy Chudzik. Z informacji "Gazety" wynika, że tak też będzie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem umowy z miastem będą podpisywane na przełomie maja i czerwca.