Siatkówka. Skowrońska będzie grać w Chinach

PRZEGLĄD PRASY. Katarzyna Skowrońska-Dolata zmienia ligę turecką na chińską - od nowego sezonu będzie występowała w barwach Guangzhou Evergrande, gdzie za cztery miesiące gry może zarobić nawet pół miliona euro. - Zawsze chciałam spróbować sił w Azji, gdzie jakość gry jest na najwyższym poziomie - mówi Super Expressowi polska siatkarka.
Skowrońska przyznaje, że do przenosin namówiła ją Lang Ping, która prowadzi drużynę Evergrande. Polska siatkarka stawia sobie nowe wyzwania i tym razem skosztuje azjatyckiej siatkówki, opartej na szybkiej i precyzyjnej grze skrzydłami.

Po dwóch ostatnich sezonach (mistrzostwo Włoch z Pesaro i Turcji z Fenerbahce) kolejnym celem Skowrońskiej jest zdobycie złotego medalu w lidze chińskiej. Do tej pory Guangzhou Evergrande nigdy nie dostąpiło tego zaszczytu. - Moim celem jest złoto i zdobycie doświadczenia, które przybliży mnie do zostania zawodniczką kompletną - mówi Polka.

Siatkarka przyznaje, że warunki finansowe są lepsze niż w Turcji, jednak nie to miało główne znaczenie. - Oglądałam mecze, pytałam zawodniczek, które grały w tym klubie. Wszystkie bardzo chwaliły pobyt w Chinach - dodaje. Według ustaleń Super Expressu Skowrońska będzie zarabiała w Azji 0,5 miliona euro za sezon (trwa od grudnia do marca).

Michał Łasko zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla  ?