Sport.pl

Organika w ćwierćfinale Pucharu Polski. Poszło łatwo

Łódzkie siatkarki pewnie pokonały na wyjeździe pierwszoligowy AZS Kraków i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.
W następnej fazie obrończynie trofeum zmierzą się z Atomem Treflem Sopot, głównym faworytem do mistrzostwa Polski. Spotkanie zostanie rozegrane 8 marca w Inowrocławiu.

Do Krakowa łodzianki pojechały bez kontuzjowanej Katarzyny Brydy, ale przyjmująca Organiki czuje się coraz lepiej. Wszystko wskazuje na to, że w sobotę w meczu z Centrostalem Bydgoszcz będzie już gotowa do gry.

Organika bez większych problemów poradziła sobie z pierwszoligowcem. - W hali był nadkomplet kibiców, którzy głośno dopingowali swoją drużynę. Stworzyli znakomitą atmosferę. A my zrealizowaliśmy nasz główny cel, czyli odnieśliśmy wysokie zwycięstwo i wywalczyliśmy awans. Teraz zawodniczki myślą tylko o meczu z Centrostalem. Ten pojedynek jest dla nas najważniejszy - opowiada Marcin Chudzik, prezes łódzkiego klubu.

AZS Kraków - Organika Budowlani 0:3

Sety: 22:25, 17:25, 20:25

Organika: Echenique, Szeluchina, Kosek, De Paula, Wojcieska, Mirek, Ciesielska (libero) oraz Szymańska, Teixeira, Szymańska, Zaroślińska