Szczęśliwa wygrana Organiki. Sensacja była blisko

W meczu dwóch najsłabszych drużyn w PlusLidze minimalnie lepsze okazały się siatkarki Organiki Budowlanych Łódź.
Przed spotkaniem z zamykającym tabelę TPS-em Rumia, który przed sobotnią rywalizacją miał na swoim punkcie tylko punkt, nikt w Łodzi nie dopuszczał myśli, że Organika może nie wrócić z Pomorza z kompletem "oczek". A jednak. łodzianki przegrały dwa sety, co trzeba uznać za porażkę. Po raz kolejny pokazały, że są w bardzo słabej formie.

Co prawda Organika przystąpiła do tego pojedynku mocno osłabiona, bo z powodu kontuzji nie mogła wystąpić Katarzyna Bryda, a na uraz kolana narzekała Katarzyna Zaroślińska, ale i tak nic nie usprawiedliwia słabej postawy siatkarek.

Zawodniczki prowadzone przez Małgorzatę Niemczyk tylko w drugim secie grały na wysokim poziomie. W dwóch kolejnych partiach musiały jednak drżeć o wynik i były bliskie kompromitacji. Mało brakowało, a w Rumii doznałyby klęski. Końcówkę czwartego seta łodzianki szczęśliwie wygrały. W tie-breaku Organika też okazała się lepsza, chociaż do połowy kibice oglądali wyrównaną walkę. Na pewno nie widzieli większej różnicy między pewnym kandydatem do spadku z PlusLigi a drużyną, która w tym sezonie występowała w Lidze Mistrzyń. - Rzeczywiście, jesteśmy nieco rozczarowani, bo jechaliśmy do Rumii po trzy punkty. Nie zakładaliśmy, że to spotkanie będzie miało aż tak dramatyczny przebieg - mówi Marcin Chudzik, prezes Organiki. - Od początku mecz nam się nie układał i prawdę mówiąc, trzeba się cieszyć, że w ogóle to spotkanie udało nam się wygrać. Poza tym trzeba podkreślić, że TPS gra znacznie lepiej niż w pierwszej części sezonu. Postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę.

Mimo szczęśliwego zwycięstwa z outsiderem Organika wciąż jest w bardzo trudnej sytuacji. Jeśli w sobotę nie wygra u siebie z Centrostalem Bydgoszcz, to niemal na pewno rundę zasadniczą zakończy na dziewiątym miejscu i będzie walczyła w barażach o utrzymanie.

TPS Rumia - Organika Budowlani 2:3

Sety: 25:23, 16:25, 25:23, 23:25, 11:15

TPS: Leszczyńska 2, Martinez 22, Pykosz 7, Mikołajewska 17, Starzyk-Bonach 16, Toborek 12, Jagodzińska (libero) oraz Theis, Ziemtsova 1, Brodacka 1, Hohn, Hudima

Organika: Echenique, Kosek 22, Szeluchina 20, Mirek 12, Teixeira 3, De Paula 13, Ciesielska (libero) oraz Szymańska, Wojcieska, Zaroślińska

Pozostałe wyniki i tabela

MKS Dąbrowa Górnicza - Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:20, 25:22), Stal Mielec - Gwardia Wrocław 1:3 (25:11, 19:25, 15:25, 23:25), Muszynianka - Atom Trefl Sopot 3:2 (27:25, 25:19, 22:25, 23:25, 21:19). Spotkanie Aluprofu Bielsko-Biała z AZS-em Białystok zostanie rozegrane w poniedziałek.

1.Muszynianka 16 40 45:18
2.Atom 16 38 42:18
3.MKS 16 30 36:24
4.Gwardia 16 25 34:29
5.Centrostal 16 25 31:32
6.Aluprof 15 22 26:27
7.AZS 15 19 27:31
8.Organika 16 18 27:36