Hit w PlusLidze Kobiet. Atom kontra Muszynianka

Atom Trefl Sopot pojechał do Muszyny przerwać passę wicemistrzyń Polski i wrócić na szczyt tabeli. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 14.45. Relacja na trojmiasto.sport.pl.

W pierwszym meczu siatkarki Atomu wygrały z wicemistrzyniami Polski 3:1. Zwycięstwo łatwe nie było, bo siatkarki Alessandro Chiappiniego miały w nogach i przede wszystkim głowach zawstydzającą porażkę z Aluprofem w Bielsku-Białej (0:3).

W niedzielę nastroje w sopockiej drużynie będą zgoła odmienne. W poniedziałek ten sam Aluprof poległ w Ergo Arenie (1:3), a Atom zagrał jeden z najlepszych meczów w sezonie. Wydawało się, że po takim meczu włoski szkoleniowiec nie będzie miał powodów do narzekań. Sen z powiek nadal spędza mu jednak forma, a w zasadzie jej brak, Olgi Fatiejewej, która po świetnym debiucie (19 pkt w meczu z Organiką Budowlani Łódź) od kilku meczów zawodzi.

- Ciężko pracuję, aby moja forma rosła. Dobrze się tu czuję i mam nadzieję, że w najważniejszym momencie będę mogła pomóc drużynie - mówiła po ostatnim meczu Rosjanka, którą Chiappini zmienił jeszcze w trakcie pierwszego seta. Zastąpiła ją Katarzyna Konieczna, na ataki której mistrzynie Polski były nieprzygotowane.

Niedzielny mecz będzie starciem o pierwsze miejsce w PlusLidze Kobiet. Atom traci do Muszyny zaledwie punkt i jeśli Chiappini celuje w ćwierćfinale play-off rozstawienie z jedynką, musi w niedzielę wygrać.

Siatkarki Bogdana Serwińskiego przegrały w tym sezonie dwa mecze. Najpierw w Sopocie uległy Atomowi, a tydzień później we własnej hali dały się ograć będącemu wówczas w rewelacyjnej formie AZS Białystok (2:3). Od tamtej pory wygrywają mecz za meczem.