Sport.pl

Siatkarki z Dąbrowy w półfinale Pucharu CEV!

Tauron MKS Dąbrowa - Górnicza - ASPTT Miluza 3:2. MKS dopisał do listy siatkarskich łupów drużynę wicemistrza Francji. W tegorocznych rozgrywkach zagłębiowski zespół wygrał na europejskich boiskach wszystkie mecze!
Po efektownym zwycięstwie na wyjeździe (3:0) rewanż z Francuzkami miał być formalnością. Nic z tych rzeczy. Miluza zagrała zdecydowanie lepiej i poddała się dopiero po pięciosetowym boju. - Kibice mówią, że dostaną przez nas zawału - uśmiechała się Małgorzata Lis, środkowa MKS-u. - Rywalki zaskoczyły nas walecznością. Trudną zagrywką. Nie wstrzymywały ręki w ataku, która nam drżała jednak zbyt często. Chyba powoli zaczyna nam brakować sił. Przydałyby się chociaż dwa dni wolnego, a to najwcześniej w... maju - mówiła Lis.

Zespół z Miluzy podzielił smutny los drużyn z czeskiego Brna, rumuńskiej Konstancy i hiszpańskiej Minorki, które wcześniej stawały na drodze MKS-u. Mistrzynie Francji drugi rok z rzędu odbijają się od bloku i gubią w obronie po akcjach siatkarek z Dąbrowy.

- Jesteśmy bardzo zawiedzione. Tak mało zabrakło do szczęścia - smuciła się Armelle Faesch, kapitan zespołu gości.

Co ciekawe, o sile zespołu z Alzacji stanowią Polki: Dominika Sieradzan, która w latach 90. grała w sosnowieckim SMS-ie oraz Anna Rybaczewski, córka Mirosława Rybaczewskiego, mistrza olimpijskiego z Montrealu. Na trenerskiej ławce też Polka - Teresa Worek, przed laty znakomita rozgrywająca reprezentacji i Czarnych Słupsk, a dziś drugi szkoleniowiec Miluzy.

- Awans przegrałyśmy u siebie, gdzie rozegrałyśmy chyba najsłabszy mecz w sezonie. W Dąbrowie miałyśmy piłki setowe i piłki meczowe, a zostałyśmy z niczym - mówiła Magail Magali, pierwsza trener drużyny ASPTT.

Półfinałowym rywalem MKS-u będzie najprawdopodobniej włoska drużyna Norda Foppapedretti Bergamo. W pierwszym meczu Włoszki ograły do zera rosyjskie Dinamo Krasnodar. Rewanż odbędzie się w czwartek.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - ASPTT Miluza 3:2 (25:20, 21:25, 27:25, 20:25, 17:15)

MKS: Lis, Strasz (l), Muhlsteinova, Żebrowska, Ikić, Skowrońska, Plchotova oraz Kurnikowska, Haładyn, Szczurek, Pura

ASPTT: Kloster, Sieradzan, Rybaczewski, Ortschitt (l), Hood, Faesch, Albu oraz Coulibaly, Sager, Djilali