Wielka PGE Skra Bełchatów! Wielka wygrana w Łodzi!

W obecności 9 tys. kibiców w hali przy ul. Skorupki siatkarze PGE Skry zagrali jak na czołowy zespół Europy przystało.
Aby awansować do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, musieli wygrać z Knack Randstad Roeselare aż cztery sety. Wszystko dlatego, że w pierwszym meczu z Belgami przegrali 1:3 i wiadomo było, że w przypadku zwycięstwa bełchatowian w rewanżu o awansie decydować będzie tzw. złoty set. Siatkarze porównują go do rzutów karnych w piłce nożnej. Mistrzowie Polski doprowadzili do nich najszybciej jak to możliwe - wygrali kolejne trzy sety i - co najważniejsze - górą byli także w tym dodatkowym. Wspaniale zagrał zwłaszcza Mariusz Wlazły.

Zwycięstwo z Belgami oznacza, że drużyna trenera Jacka Nawrockiego awansowała do grona sześciu najlepszych zespołów Europy. Na ich drodze do turnieju finałowego stanie teraz Zenit Kazań. Pierwszy mecz z Rosjanami 2 marca w Łodzi, rewanż tydzień później.