LM siatkarek. Włosko - tureckie wyzwanie

VaifbankGunes Stambuł i MC-Carnaghi Villa Cortese będą rywalami Aluprofu Bielsko-Biała i Muszynianki Muszyna w I fazie play-off Ligi Mistrzyń. Oba zespoły już nabrały wprawy w pokonywaniu naszych siatkarek.
Turczynki pod wodzą Małgorzaty Glinki-Mogentale dwa razy były wyraźnie lepsze od gwiazdozbioru z Muszyny. Z kolei Włoszki (znacznie bardziej galaktyczne, bo z Aguero, Anzanello, Bosetti, Berg i Cardullo w gwiazdozbiorze) zgarnęły komplet punktów w meczach z Organiką Budowlani Łódź.

Przydarzyły im się jednak po drodze dwie porażki, co dla Muszynianki - kolejnego polskiego zespołu na ich drodze - jest z pewnością pocieszeniem. Wicemistrzynie Polski miały bowiem tylko jedną przegraną więcej. Jeśli więc po dwumeczu bilans będzie wyrównany i rozstrzygać będzie musiał złoty set, to wszystko się może zdarzyć. Tam siatkarski są zaledwie chórkiem dla koncertujących nerwów.

Wydaje się, że cięższe zadanie czeka mistrzynie kraju. Aluprof zagra z niepokonanym do tej pory zespołem Małgorzaty Glinki - VafkifbankGunes Stambuł. Jeśli Polka i wspomagające ją Chorwatka Maja Poljak oraz Serbka Jelena Nikoli utrzymają dobrą formę, będzie to ostatni etap Champions League dla podopiecznych Grzegorza Wagnera. I tak lepszy niż przed rokiem, kiedy bielszczanki odpadły w fazie grupowej.

Ani w pierwszej, ani w drugiej fazie play-off nie zobaczymy Katarzyny Skowrońskie-Dolaty. Jej Fenerbache Stambuł dostał organizację turnieju finałowego Final Four. W miejsce Turczynek "wskoczyło" Zarieche Odincowo.

Pary I fazy play-off Ligi Mistrzyń:

Fakro Muszyna - Villa Cortese
Modranska Prostejov - Rabita Bakü
Scavolini Pesaro - Dinamo Moscow
Volero Zürich - Zarechie Odintsovo
RC Cannes - Eczaciba i Vitra
Bielsko Biala - Vakifbank Güne Sigorta TT

Jastrzębski Węgiel i Skra blisko Final Four? ?