Fart się otwiera. Lekcje z siatkarzami

Siatkówka. Kielecki beniaminek PlusLigi rozpoczął cykl spotkań z młodzieżą szkolną. Na początek ekipa Dariusza Daszkiewicza gościła w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach.
Sala gimnastyczna placówki przy ul. Zgody wypełniła się na tym spotkaniu do ostatniego miejsca. Z zainteresowaniem zawodnikom przyglądało się ponad 200 uczniów. Największe brawa otrzymał najnowszy nabytek Fartu - czarnoskóry atakujący Ludovic Castard. A ekipa beniaminka stawiła się niemal w komplecie. Zabrakło jedynie zwolnionych ze względów rodzinnych kapitana Macieja Dobrowolskiego i środkowego Roberta Szczerbaniuka.

Młodzież początkowo tylko przyglądała się gościom, ale potem pytania popłynęły. Pytali nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele. Chcieli się np. dowiedzieć jak wygląda dzień z życia profesjonalnego siatkarza, jaka jest średnia wzrostu w zespole albo też jakie będą wzmocnienia w następnym sezonie.

Zespół opuścił ZSZ nr 1 po godzinie, ale takich spotkań z młodzieżą ma być więcej. I nie tylko "pogadanki". W planach kielczan np. poprowadzenie lekcji WF czy też... francuskiego (ten kraj reprezentuje nie tylko Castard, ale także Xavier Kapfer).

W środę rozpoczęła się także inna akcja z udziałem klubu. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa (Jagiellońska 66) szukano chętnych na dawców szpiku. Taka pomoc potrzebna jest leczącemu się w Kielcach młodemu siatkarzowi Czarnych Radom Jakubowi Pastuszce. Każdy kto jeszcze w czwartek i piątek w godz. 7-14 odda tam krew dowolnej grupy lub zgłosi chęć zostania dawcą szpiku otrzyma na hasło "Kuba" zaświadczenie, które można zamienić na bilet wstępu na sobotni ligowy mecz Fartu z Jastrzębskim Węglem.