Młoda Liga: Fart zdobył Kędzierzyn

Siatkówka. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Fartu Kielce. W 7. kolejce Młodej Ligi pokonał w Kędzierzynie-Koźlu młodzież Zaksy 3:0.
- Zespół gospodarzy dobrze zaczął sezon, ale potem już było nieco gorzej. Nam udało się też zatrzymać ich właściwie jedyne żądło, reprezentanta Polski juniorów Mateusza Piotrowskiego. Mieliśmy go dobrze rozpracowanego. A i gra była też lepsza niż w ostatnim meczu z Rosiekiem Siatkarz Wieluń - opowiadał Zdzisław Gogol, trener-koordynator kieleckiej ekipy.

Po tym meczu Fart awansował na szóste miejsce w ML. - Jeśli wygralibyśmy dwa następne mecze z "warszawskimi" drużynami to zbliżylibyśmy się do szpicy. Skra i Resovia są na najwyższym poziomie, Delecta i Jastrzębski za nimi, a reszta reprezentuje w miarę wyrównany poziom. Sytuacja jest otwarta - ocenia Gogol.

W sobotę o godz. 11.30 Fart zagra w hali Politechniki Świętokrzyskiej z zajmującą miejsce niżej AZS Politechniką Warszawa.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Fart Kielce 0:3 (18:25, 21:25, 22:25)

Fart: Zapaśnik, Zarankiewicz, Bukowski, Karwowski, Kowalonek, Staszewski, Tajer (libero) oraz Nowak, Lewiński, Gliniecki, Judycki, Brodawka.