Siatkówka. Łukasz Żygadło: Startujemy w roli faworyta

Łukasz Żygadło jest w tym sezonie polskim rodzynkiem we włoskiej Serie A i dodatkowo broni barw ekipy klubowego mistrza świata Trentino Volley. Dziś we Włoszech rozpoczyna się nowy sezon klubowy. O rywalach i swojej roli w zespole opowiada polski rozgrywający zespołu z Trento.
Reprezentacja.net: Wydawało się, że po odejściu Vissotto Trentino może być nieco łatwiejszym rywalem, tymczasem pojawił się Stokr i wszystkie przedsezonowe sparingi pokazują, że nie straciliście nic ze swojej siły. Spodziewałeś się, że czeski atakujący będzie się prezentował aż tak dobrze? Jak Ci się z nim współpracuje? Bo przecież dołączył do zespołu dopiero po mistrzostwach świata, nie brakuje zgrania?

Łukasz Żygadło: "Leandro " jest świetnym zawodnikiem, swoją klasę pokazywal grając w Trento. W nadchodzącym sezonie na jego pozycji grał będzie potężnie zbudowany Jan Stokr dwukrotny MVP miesiaca Serii A w zeszlym sezonie. Szybko zaaklimatyzował się w drużynie i z łatwością złapaliśmy z nim odpowiednią wysokość piłki, co było widać w ostatnich meczach, które rozegrał na bardzo wysokim poziomie efektywności w ataku. Trento ma to do siebie, że zawodnicy z potencjałem pokazuja tutaj swoją prawdziwą wartość i myślę, że ta reguła jak najbardziej sprawdzi się w również w przypadku Jana.

Czy możesz powiedzieć, że jesteście gotowi do sezonu? Co jeszcze trzeba ewentualnie poprawić by grać jeszcze lepiej?

- Sezon to nieustanny sprawdzian naszej dyspozycji i ciągła praca nad udoskonalaniem mechanizmów, które w momentach dla nas najistotniejszych muszą funkcjonować bez zarzutów. 

Liga Mistrzów, mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch - osiągnięcie którego z tych celów będzie dla was w tym sezonie najważniejsze?

- W tym roku startujemy w roli faworyta i celujemy jak zawsze w najwyższe cele. W nadchodzącym sezonie finałów będzie aż pięć, a najważniejsze i najtrudniejsze będzie zdobycie mistrzostwa Włoch. Z 14 drużyn tak jak w zeszłym sezonie Mistrza wyłoni tylko jeden mecz.

Kogo wymieniłbyś jako głównego rywala Trentino w tym sezonie w Serie A?

- Moim zdaniem najtrudniejszym rywalem w Serie A1 i Lidze Mistrzów będzie Cuneo, które w porównaniu do zeszłego sezonu wzmocniło się pozyskanym z Dynamo Moskwa Wołkowem.

Więcej w serwisie Reprezentacja.net - czytaj tutaj ?