Rozgrywki ligowe Amatorskiej PlusLigi

Od 12 czerwca do 4 lipca w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wejherowie oraz we Wrocławiu odbędą się rozgrywki ligowe Amatorskiej PlusLigi, pierwszych w Polsce ogólnopolskich rozgrywek w siatkówce halowej dla amatorów.
W eliminacjach wzięło udział w sumie 188 drużyn, poziom gry był bardzo wysoki, dlatego do następnego etapu przeszły zespoły, które okazały się najlepsze.

Z pięciu miast, w których odbywają się rozgrywki z eliminacji zakwalifikowało się po 6 drużyn, które przez kolejne cztery tygodnie spotkają się, aby wyłonić po jednej drużynie z każdego miasta, która weźmie udział w Wielkim Finale.

Drużyny spotkają się trzy razy, rozegrają ligę systemem "każdy z każdym" do trzech wygranych setów(do 25 punktów) i do 15 punktów tie break. W spotkaniach tych uczestnikom Amatorskiej PlusLgi będą towarzyszyć profesjonalni zawodnicy, którzy na co dzień grają w PlusLidze.

Udział w rozgrywkach dla wszystkich uczestników na każdym etapie jest bezpłatny. Są one organizowane dla pełnoletnich klientów sieci Plus. Zwycięska drużyna pierwszej edycji Amatorskiej PlusLigi zostanie wyłoniona w wielkim finale, który rozegrany będzie w dniu 9 lipca br., jako przedmecz spotkania Polska - Niemcy w Lidze Światowej w katowickim Spodku.

Amatorska PlusLiga to projekt realizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej, dlatego na każdym etapie rozgrywek zawodnicy-amatorzy będą mieli okazję do spotkań i treningów pod okiem profesjonalnych siatkarzy, którzy na co dzień występują w najlepszych klubach siatkarskich w Polsce. Sponsorem rozgrywek Amatorskiej PlusLigi jest operator sieci Plus.

Więcej informacji oraz szczegółowy terminarz spotkań na www.plusliga.pl/amatorska ?