Sport.pl

Jastrzębski Węgiel nie może się jeszcze luzować

Nie udało się skończyć za pierwszym razem. Trzeci mecz play-off to pierwsza porażka Jastrzębskiego Węgla z Delectą Bydgoszcz. Jastrzębiu ciągle brakuje jednego zwycięstwa do awansu.
Nie traciliśmy głupich piłek, nie robiliśmy banalnych błędów ani nie gubiliśmy punktów seriami - wyliczał trener bydgoskich siatkarzy Waldemar Wspaniały. Taka prawda: tym razem w końcówkach to Delecta wytrzymywała napięcie, a kiedy trzeba było, odrabiała straty. Te - jeżeli były - to jednak minimalne, bo czarnych serii w wykonaniu bydgoskich siatkarzy nie widzieliśmy. Delecta straciła najwyżej trzy punkty z rzędu.

Sporo błędów popełniali natomiast zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Tylko w końcówce trzeciego seta siatkarze Jastrzębskiego Węgla trzykrotnie posłali piłkę poza boisko. - Zagraliśmy okropnie. Popełniliśmy masę niewymuszonych błędów i musimy to przemyśleć - przyznał rozgrywający gości Grzegorz Łomacz.

Nie oznacza to jednak, że trzy wygrane sety przyszły bydgoskim siatkarzom łatwo. Dość swobodnie wygrali tylko pierwszą odsłonę meczu. Po stronie Jastrzębia solidnie punktował Paweł Abramow, jednak Wojciech Jurkiewicz i Grzegorz Szymański podcięli mu skrzydła, kilkakrotnie go blokując. Dobre zmiany dali Marek Novotny i Sebastian Pęcherz.

Wśród bydgoszczan grą wyróżniał się Piotr Lipiński, którego uznano za najbardziej wartościowego zawodnika meczu.

Trzeba zaznaczyć, że Delecta grała w tym meczu o wiele lepiej niż w poprzednich - stwierdził trener jastrzębian Roberto Santilli. - Dzisiaj zawiedliśmy, ale jestem pewien, że jutro będzie to zupełnie inna gra - dodaje.

Początek piątkowego meczu w hali Łuczniczka o godz. 18.

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 26:24, 25:23)

Delecta: Pieczonka, Gruszka, Jurkiewicz, Lipiński, Konarski, Cerven, Dębiec (libero) oraz Woicki, Szymański, Kokociński, Sopko.

Jastrzębski: Nowik, Łomacz, Abramov, Yudin, Czarnowski, Hardy, Rusek (libero) oraz Master, Novotny, Pęcherz, Azenha.

Stan rywalizacji: 1:2 (gra się do trzech zwycięstw).