Padły serwery Ticketpro.pl. Nie kupisz biletów na siatkówkę

Dziś rozpoczęła się sprzedaż biletów na Ligę Światową siatkarzy oraz na Mistrzostwa Europy Kobiet w Piłce Siatkowej. Zainteresowanie imprezami jest tak duże, że serwery firmy Ticketpro.pl, która sprzedaje bilety, nie wytrzymały i teraz kupno biletów jest niemożliwe.
W czerwcu oraz lipcu, w trzech polskich miastach - Łodzi, Wrocławiu oraz Bydgoszczy, odbędzie się 20. edycja rozgrywek Ligi Światowej siatkarzy z udziałem polskiej drużyny.

Z kolei trzy miesiące później, w dniach 25 wrześnie - 4 października, odbędą się Mistrzostwa Europy Kobiet w Piłce Siatkowej.

Bilety na obie imprezy sportowe od dziś można kupić na stronie internetowej Ticketpro.pl. - Jak to zwykle bywało zainteresowanie chętnych na zakup biletu i tym razem przerosło możliwości wydolnościowe serwerów. Nie pomogła nawet zmiana firmy obsługującej imprezę. Dotychczas było to kupbilet.pl teraz ticketpro.pl. Jednak ilość wejść na stronę przeciążyła serwery firmy - napisał na Alert24 gutek.

Biletów nie da się również kupić na pozostałe imprezy zarówno sportowe, jak i muzyczne. - Nic nie działa. Pojawia się jedynie komunikat "Nasz sklep internetowy jest przeciążony z powodu bardzo dużej liczby klientów. Prosimy spróbować za kilka minut!" - irytuje się inny internauta.

Powinno być lepiej

- Niestety tak bywa, że jeśli tysiące osób chcą jednocześnie wejść na stronę, serwery nie wytrzymują przeciążenia. Pracujemy nad tym, żeby usprawnić działanie naszych serwerów i dosłownie za kilka minut sytuacja powinna wrócić do normy - powiedział informatyk firmy Ticketpro.pl. - Zapraszamy także do korzystania z naszych punktów sprzedaży biletów. Lista placówek znajduje się na naszej stronie internetowej - dodał pracownik Ticketpro.pl.

***

W lutym ubiegłego roku, gdy sprzedażą biletów na Ligę Światową zajmował się serwis kupbilet.pl, czytelnicy także narzekali na funkcjonalność ich serwisów. Wtedy także serwery nie wytrzymały zainteresowania kibiców. Czytaj więcej w naszym artykule: Problemy z biletami na Ligę Światową.