Sport.pl

Siatkówka. Andrzej Niemczyk rozpoczyna walkę z drugim nowotworem. Wygrana? "Zrobi się"

- Badania wykazały nowotwór płuc, trzeba z nim rozpocząć walkę. Wygrana dwóch tytułów mistrza Europy kiedyś brzmiała niewiarygodnie, dało się zrobić. Wygrana drugi raz z rakiem też brzmi dosyć dziwnie, zrobi się - skomentował swój stan zdrowia Andrzej Niemczyk.
W sobotę wieczorem na profilu Niemczyka na Facebooku pojawiła się informacja o ciężkim stanie zdrowia. - Lekarze określają go jako krytyczny, kto wierzy w Boga niech się pomodli za niego, a wszyscy pozostali trzymajmy mocno kciuki jak podczas każdych zwycięskich meczów jego drużyny - poinformowano. Niemczyk już wcześniej trafił do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc, lecz jego stan pogorszył się od tego czasu.

Małgorzata Niemczyk, córka byłego trenera reprezentacji Polski zapewniła jednak, że Niemczyk jest przytomny i przechodzi kompleksowe badania. Lekarze podejrzewali zapalenie płuc, ale po dokładnych badaniach i analizie wyników okazało się, że Andrzej Niemczyk po raz drugi zmaga się z chorobą nowotworową.

"Witam, diagnoza nie jest optymistyczna, ale trzeba patrzeć optymistycznie. Badania wykazały nowotwór płuc, trzeba z nim rozpocząć walkę. Wygrana dwóch tytułów mistrza Europy kiedyś brzmiała niewiarygodnie, dało się zrobić. Wygrana drugi raz z rakiem też brzmi dosyć dziwnie, zrobi się" - skomentował swój stan zdrowia Niemczyk.

Witam, diagnoza nie jest optymistyczna ale trzeba patrzeć optymistycznie. Badania wykazały nowotwór płuc, trzeba z nim...

Posted by Andrzej Ryszard Niemczyk on 2 luty 2016


Wcześniej trener, który dwa razy z rzędu doprowadził kobiecą reprezentację Polski do mistrzostwa Europy (2003, 2005) pokonał złośliwy nowotwór węzłów chłonnych. W marcu 2006 roku media poinformowały, że wyniki Niemczyka są dobre i można śmiało powiedzieć, że legendarny szkoleniowiec wygrał z chorobą.

Niemczyk ma 72 lata. Największe sukcesy odnosił z reprezentacją Polski siatkarek. W 2003 i 2005 r. zdobył z drużyną dwa tytuły mistrza Europy. W 2006 r. podał się do dymisji.Więcej o:
Komentarze (21)
Siatkówka. Andrzej Niemczyk rozpoczyna walkę z drugim nowotworem. Wygrana? "Zrobi się"
Zaloguj się
 • edekmz

  Oceniono 5 razy 5

  Powodzenia!!!

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 7 razy 5

  Panie Andrzeju jeśli rak Pana zaatakował tym gorzej dla niego ! Trzymam kciuki !!!

 • wiski12

  Oceniono 2 razy 2

  Trzymam kciuki.Wierzę że będzie dobrze.

 • barakuda62

  Oceniono 2 razy 2

  Powodzenia p.Andrzeju

 • hetman46

  Oceniono 1 raz 1

  nie ma to jak 3 razy powtórzyć ten sam teks ,prawda durne pismaki ? Mam nadzieję,że nie uważacie się za dziennikarzy ...

 • polsilver99

  Oceniono 3 razy 1

  Z rakiem się nie walczy tylko przegrywa!

 • domatorka41

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Andrzeju powodzenia. Musi Pan wygrać ten niełatwy mecz.

 • Jarek Wiew

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Andrzeju,trzymam kciuki za Pańskie zdrowie i jestem dobrej myśli.Dwa razy mistrzostwo Europu to i dwa razy wygrana z chorobą.Jest Pan silny,na pewno będzie dobrze.POZDRAWIAM i szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

 • spectator_zm

  Oceniono 1 raz 1

  Nowotwór płuc? Niedobrze...
  Nie znam nikogo, kto by z tego wyszedł. Zależy też, w jakim stadium jest to cholerstwo, ale tak czy siak szanse są małe.
  No ale wierzyć trzeba, więc powodzenia w tej nierównej walce...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX