Siatkówka. Katarzyna Skowrońska dłużej w Chinach

Czołowa polska siatkarka, Katarzyna Skowrońska-Dolata podpisała wczoraj umowę z chińskim zespołem Guangzhou Evergrande z Kantonu na kolejny sezon. - Jestem bardzo zadowolona z warunków do uprawiania siatkówki, jakie są w Chinach - mówi.
Polska reprezentantka, mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku oraz olimpijka z Pekinu jest pierwszą siatkarką z naszego kraju, która gra w chińskiej lidze. Jest także pierwsza Polką z tytułem mistrza Chin (Guangzhou Evergrande odebrał tytuł dotychczasowemu mistrzowi Tianjin Bridgestone), który dorzuciła w tym sezonie do poprzednich mistrzostw Włoch i Turcji. - Co ciekawe, nigdy nie byłam mistrzynią Polski. Marzę o tym, by kiedyś mi się to udało - uśmiecha się.

Nie w następnym sezonie jednak, gdyż wtedy znów będzie broniłą barw Guangzhou Evergrande. - Poziom chińskiej ligi jest naprawde dobry, jestem bardzo zadowolona z warunków, jakie mam w Chinach - mówi siatkarka, która w Kantonie pracuje ze słynną niegdyś chińską siatkarką lat 80., a potem trenerką Lang Ping.

Guangzhou Evergrande to jedyny w Chinach zespół, który ma prawo korzystać z zawodniczek zagranicznych. Sięgnął po Polkę oraz Włoszkę Carolinę Costagrande i Amerykankę Nicole Fawcett. W następnym sezonie Polka i Włoszka zagrają tu ponownie.

Katarzyna Skowrońska-Dolata ma 28 lat. Dotychczas grała w barwach: Skry Warszawa, SMS Sosnowiec, AZS AWF Poznań, Nafty Piła, Vicenza Volley (Włochy), Asystelu Novara (Włochy), Scavolini Pesaro (Włochy), Fenerbahce Stambuł(Turcja) i teraz Guangzhou Evergrande w Chinach.