BKS za burtą Pucharu CEV. Złoty set dla lidera włoskiej Serie A1

Siatkarki z Bielska nie podbiły Lombardii. Ekipa trenera Mariusza Wiktorowicza minimalnie przegrała złotego seta z Yamamay Busto Arsizio i odpadła z europejskich rozgrywek
Wielkie emocje we Włoszech. BKS Aluprof wygrał pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu CEV przed tygodniem i teraz stał przed wielką szansą wyeliminowania zespołu, który jest liderem włoskiej ligi. Bielszczanki wygrały co prawda pierwszego seta, ale w trzech kolejnych lepsze były zawodniczki z Busto Arsizio.

Tak jak się spodziewano o wyniku dwumeczu zdecydował złoty set. Po akcjach Klaudii Kaczorowskiej i Natalii Bamber BKS prowadził 9:7 i tylko sześć punktów dzieliło go od awansu. Było jeszcze 13:13. Niestety finisz należał do rywalek. Dwa punkty z rzędu i awans do rundy Challenge Pucharu CEV dla Włoszek.

Yamamay Busto Arsizio - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:17, 25:14, 25:19); złoty set 15:13

BKS Aluprof: Wołosz, Pelc, Wojtowicz, Ciaszkiewicz, Vindevoghel, Bamber-Laskowska, Miyashiro (libero) oraz Frąckowiak, Lichtman, Kaczorowska, Banecka.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »