Londyn 2012. Siatkarki w Ankarze mkną jak burza. Dotrą na igrzyska?

3 : 1
Informacje
Europejskie el. igrzysk siatkarek - Półfinały
Sobota 05.05.2012 godzina 13:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
25
16
25
25
3
Niemcy
22
25
14
17
1
Składy i szczegóły
Polska
Skorupa, Skowrońska, Okuniewska, Bednarek-Kasza, Werblińska, Żebrowska, Maj (libero) oraz Kaczor, Wołosz, Kasprzak, Kosek
Niemcy
Weiss, Kożuch, Fuerst, Ssuschke-Voight, Brinker, Gruen, Tzscherlich (libero), Duerr (libero) oraz Beier, Apitz, Schaus, Matthes
Reprezentacja Niemiec stanie na drodze Polek w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Londynie. Jeśli biało-czerwone znów zwyciężą, zagrają o awans ze zwycięzcą meczu Turcja - Rosja. Relacja na żywo z meczu Polska - Niemcy w sobotę o 13:30 w Sport.pl.
Drużyna Alojzego Świderka w zaskakująco dobrym stylu pokonała w grupie wszystkie utytułowane przeciwniczki - Holenderki, Rosjanki, a w piątek Serbki 3:2.

Wynik nie miał większego znaczenia, Polki cieszyły się z półfinału już w czwartek. Zagrały jednak zupełnie serio, trener wystawił najsilniejszy skład i nie oglądał się, na kogo może trafić w kolejnej rundzie.

Trafił na Niemki, z którymi biało-czerwone spotkały się w dwóch sparingach przed wyjazdem do Turcji. Oba mecze zakończyły się w tie-breaku, tyle że miały różnych zwycięzców.

Niemki to coraz silniejszy zespół, który ze średniaka stał się pretendentem do podium nawet w najważniejszych światowych turniejach. Tak było m.in. w listopadowym Pucharze Świata, gdzie ekipa włoskiego trenera Giovanniego Guidettiego zajęła miejsce w połowie stawki. Ich największą gwiazdą jest od lat wywodząca się z Polski Małgorzata Kożuch, która w zakończonym sezonie klubowym występowała w Atomie Treflu Sopot.

Serbki jeszcze przed meczem z Polkami straciły szansę na wyjście z grupy. Ich ostatnią szansą będzie interkontynentalny turniej w Japonii w końcu maja. Takiej możliwości nie mają nasze siatkarki, ponieważ plasują się niżej w światowym rankingu. Ankara to dla nich ostatnia deska ratunku.

Faworytem drugiego półfinału są Rosjanki. Tyle że Turczynki zawsze świetnie prezentują się przed własnymi kibicami. Tak było m.in. w 2003 r., gdzie dotarły do ścisłego finału mistrzostw Europy. Tam jednak zmierzyły się z biało-czerwonymi, którym uległy gładko 0:3.

Tabela końcowa grupy B:

1. Polska 3 7 9:5
2. Rosja 3 7 8:5
3. Holandia 3 2 5:8
4. Serbia 3 2 5:9