Siatkówka. Neslihan Darnel: bohaterka, siatkarka, matka

1 : 3
Informacje
Europejskie el. igrzysk siatkarek - Grupa A
Czwartek 03.05.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Niemcy
25
16
23
28
1
Turcja
18
25
25
30
3
Podczas turnieju kwalifikacyjnego do IO w Londynie Neslihan Darnel z Turcji, jedna z najlepszych siatkarek na świecie, znalazła czas by opowiedzieć o tym, jak godzi ciężkie treningi i profesjonalną karierę sportową z rolą matki i żony.
- Uważam, że to za swój obowiązek, by wykorzystać moją popularność do pokazania kobietom na całym świecie, że możliwe jest łączenie kariery zawodowej z wychowywaniem dzieci i udanym życiem rodzinnym - nawet jeśli podróżujesz przez 200 dni w roku po różnych kontynentach i strefach czasowych - mówiła Darnel, matka pięcioletniej córeczki.

Darnel została wybrana jako przykład do naśladowania w akcji "FIVB Heroes".

- Jestem bardzo dumna i zaszczycona, że mogę być częścią tej kampanii. Stwarza ona idealną platformę do promowania ważnych idei i poruszania trudnych tematów. Takich, jak zachowywanie równowagi pomiędzy pracą a życiem rodzinnym, zdrowy tryb życia czy prawa dzieci.

FIVB Heroes to kampania światowej federacji siatkarskiej, prowadzona od czerwca 2011 roku. Promuje ona, jako wzory do naśladowania, siatkarzy i siatkarki, którzy wyróżniają się nie tylko na polu sportowym, ale także poprzez swój tryb życia i zaangażowanie w sprawy społeczne. Herosami jest obecnie 33 siatkarzy i 29 siatkarzy plażowych obojga płci. Kampania współpracuje z ONZ przy realizacji Milenijnych Celów Rozwojowych, w szczególności tych dotyczących równości płciowej, praw dziecka i zdrowego trybu życia.

- Neslihan Darnel jest idealnym wzorem do naśladowania jako matka i jedna z najlepszych siatkarek na świecie, a także osoba, która wciela w swoje życie idee far play, współpracy zespołowej i profesjonalizmu - powiedział o tureckiej zawodniczce wiceprzewodniczący FIVB Andre Meyer - Dlatego właśnie została wybrana na "Herosa FIVB".

Jako jedna z bohaterek kampanii Neslihan Darnel będzie podróżować po świecie jako ambasador siatkówki z ramienia FIVB.