Małgorzata Glinka-Mogentale 15, Anna Werblińska 21, Joanna Kaczor 23, Katarzyna Gajgał 13, Agnieszka Bednarek-Kasza 10, Milena Sadurek 2, Mariola Zenik (libero)
Skład:
Takeshita Yoshie, Inoue Kaori 16, Yamamoto Ai 12, Sano Yuko (libero), Yamaguchi Mai 5, Kimura Saori 24, Ebata Yukiko 7
Oraz:
Kurihara Megumi 8, Nakamichi Hitomi, Ino Akiko 1, Sakoda Saori 9
¦wietna postawa w ataku Joanny Kaczor, Anny Werblińskiej i Małgorzaty Glinki-Mogentale dała reprezentacji Polski prowadzonej przez Jerzego Matlaka prowadzenie 2:0 w meczu z Japoni±. Polki przegrały jednak kolejne trzy sety i ostatecznie uległy gospodyniom 2:3.
Najbardziej zacięty był pierwszy set spotkania. Polki zaczęły ospale i seriami traciły punkty. Na pierwsz± przerwę techniczn± schodziły przegrywaj±c 5:8, a wkrótce potem przegrywały 10:16.

Wtedy fantastyczn± zmianę dała Karolina Kosek, która weszła z ławki i pewnie skończyła kilka kolejnych akcji. ¦wietn± serię na zagrywce miała Agnieszka Bednarek-Kasza i podopieczne Jerzego Matlaka doprowadziły do stanu 17:17!

1:0. Do¶wiadczenie Glinki

W końcówce trwała walka praktycznie punkt za punkt, pierwsze piłkę setow± miały Japonki, ale wówczas ważny punkt zdobyła Małgorzata Glinka. Do¶wiadczona zawodniczka ponownie zast±piła w końcówce seta Kosek i w krytycznych momentach koleżanki szukały jej w ataku.

Po dwóch punktach zdobytych przez Joannę Kaczor Polki miały dwie piłki setowe, ale wykorzystały dopiero trzeci± po tym jak potężne zbicie Yamaguchi wyl±dowało na aucie.

2:0. Popisowa gra w ataku

W drugim secie Polki przeważały już od pocz±tku. Podopieczne Matlaka znalazły wła¶ciwy rytm gry. Punktowały pewnie Glinka, Anna Werblińska i Kaczor co dało Polkom prowadzenie 19:11. Gdy wydawało się, że w tym secie nic się już nie wydarzy Japonki podjęły walkę. Przy 23:20 zrobiło się nerwowo, ale ataki Werblińskiej i Katarzyny Gajgał dały Polkom prowadzenie 2:0.

2:1. Zacięły się w końcówce

Trzecia partia zaczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt. ¦wietnie w obronie walczyła Mariola Zenik, ale i tak Japonkom udawało się odpowiadać na ataki Polek i trzymać wynik.

Po kolejnym silnym ataku ze ¶rodka Gajgał Biało-Czerwone odskoczyły na 14:11, ale po chwili było już 15:15, a następnie po 17 i po 18.

W decyduj±cym momencie co¶ się w polskim zespole zacięło. Ani Werblińska ani jej koleżanki nie mogły przełamać się przez japoński blok. Na koniec seta gospodynie punktowały seri± i wygrały seta do 20.

2:2. Niewykorzystana szansa w czwartym secie

Japonki poszły za ciosem i odskoczyły w trzeciej partii. Prowadziły tylko dwoma-trzema punktami, ale Polki długo nie mogły odrobić tej starty. W końcu dopadły rywalki, doprowadzaj±c do stanu 14:14. Po okresie walki punkt za punkt Polkom udało się odskoczyć w kluczowym momencie i wyj¶ć na prowadzenie 21:18 i po chwili 22:19. ¦wietnie grała Werblińska, ale w ważnym momencie pomyliła się w zagrywce a rywalki odpowiedziały asem serwisowym. Przy stanie 22:22 spokój w ataku zachowała Katarzyna Gajgał, ale to Japonki wywalczyły sobie piłkę setow± i po autowym ataku Karoliny Kosek cieszyły się z doprowadzenia do tie-breaka.

2:3. Bitwa nerwów

W tie-breaku emocje sięgnęły zenitu. Do¶ć powiedzieć, że do stanu 12:12 żadna z reprezentacji nie była w nim stanie odskoczyć na prowadzenie większe niż punkt! Udało się to niestety Japonkom. W decyduj±cej akcji Polki próbowały kiwać zamiast atakować, i gospodynie ¶wietnie to wykorzystały kończ±c tie-breaka i wygrywaj±c całe spotkanie.

Teraz Serbia

W kolejnym meczu w sobotę rano Polki zmierza się z Serbi±. Zapraszamy na relację Z Czuba i Na Żywo od 8.00 na Sport.pl.

Tak relacjonował na żywo portal Z Czuba ?