Rosjanie przegrali pierwszy mecz na siatkarskim mundialu

Reprezentacja Hiszpanii jest pierwszym pogromc± Rosjan na M¦. W drugiej rundzie turnieju Hiszpania wygrała z aktualnymi wicemistrzami Ligi ¦wiatowej 3:2. Rosjanie na mistrzostwa ¶wiata do Włoch przyjechali po medal i każdy inny rezultat będzie oznaczał dla nich porażkę.

Hiszpanie przegrali pierwsze dwa sety, ale zdołali się odrodzić i wygrali trzy następne. Dla Rosjan, którzy od 2002 roku nie stali na podium siatkarskich mistrzostw świata, była to pierwsza porażka w turnieju we Włoszech.

Wśród Hiszpanów brylował Ibain Perez - zdobywca aż 30 punktów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania w barwach Rosjan był Aleksandr Wołkow - 17 punktów (w tym 5 blokiem). Maksym Michaiłow, który schodząc z parkietu w drugim secie pojawił się na nim ponownie dopiero w końcówce czwartego, dodał 16 punktów.

Tym samym, do następnej rundy z grupy I najprawdopodobniej awansują Rosjanie i Hiszpanie, a reprezentacja Egiptu zakończy zmagania w turnieju na drugiej fazie grupowej.

Rosja - Hiszpania 2:3 (25:17, 25:22, 21:25, 20:25, 13:15)

Castellani podjął decyzji odnośnie pracy z kadrą ?