Oceny Polaków po meczu z Serbią

1 : 3
Informacje
MŚ siatkarzy 2010 - Grupa F
Poniedziałek 27.09.2010 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Serbia
19
18
25
23
1
Polska
25
25
21
25
3
Składy i szczegóły
Serbia
Skład: Nikola Kovacevic (4), Bojan Janic (12), Dragan Stankovic (11), Nikola Grbic (1), Ivan Miljkovic (3), Marko Podrascanin (13) i Nikola Rosic (libero) oraz Milos Terzic (1), Milos Nikic (5), Sasa Starovic (11)
Polska
Skład: Piotr Nowakowski (4), Michał Winiarski (16), Piotr Gruszka (7), Paweł Zagumny (1), Bartosz Kurek (6), Marcin Możdżonek (3) i Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Patryk Czarnowski (7), Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły (3), Zbigniew Bartman (11)
Dziennikarz Sport.pl Jarosław Bińczyk w Trieście ocenił Polaków w meczu z Serbią. Najlepiej zagrali Zbigniew Bartman i Michał Winiarski. Najsłabsi byli według niego Grzegorz Łomacz i Mariusz Wlazły.
Najnowsze wideo z MŚ we Włoszech tylko na Sport.pl ?

Paweł Zagumny - 5

- Jeszcze nic nie wygraliśmy, więc nie ma czego gratulować - mówił przed meczem z Serbią. Na początku zagrał zupełnie inaczej niż w dwóch wcześniejszych spotkaniach - kilka razy wystawił na tzw. pajpa, czyli ze środka drugiej linii. To zupełnie rozstroiło serbski blok. Poza tym oszczędzał Kurka w ataku, wykorzystując wielką formę Winiarskiego. I ten kapitalny pojedynczy blok w końcówce czwartego seta.

Michał Winiarski - 5 plus

Tym razem to on był liderem zespołu. Bezbłędny w przyjęciu zagrywki (po dwóch setach miał - uwaga! - 100 proc. perfekcyjnego odbioru), w obronie stojący zawsze tam, gdzie leciała piłka. Przede wszystkim jednak szalał w ataku, a kiedy na dobre się wstrzelił, zaczął też razić rywali zagrywką. Serwował skuteczniej niż Niemiec Grozer.Marcin Możdżonek - 4 plus

Siła spokoju. W ataku mniej wykorzystywany, ale dwa razy spektakularnie zablokował Serbów. Później trener dał mu odpocząć, ale wrócił na boisko i znów z kamienną twarzą zatrzymywał rywali.

Piotr Gruszka - 4 plus

W pierwszym secie nie najlepszy (jeden punkt z trzech ataków), ale w kolejnym nadrobił straty. Jak na klasowego atakującego przystało, punktował w ważnym momentach.

Bartosz Kurek - 4 plus

Drugi mecz gra z kontuzją mięśnia dwugłowego, więc odpowiedzialny kapitan, a takim jest Zagumny, oszczędzał go. Atakował rzadziej, ale w pierwszej partii miał 67-procentową skuteczność (2 pkt. z 3 ataków), w drugiej był bezbłędny (4 na 4).Piotr Nowakowski - 4

Serbscy środkowi są wysocy (204 i 205 cm), a Nowakowski potrafił zaatakować nad nimi! To pokazuje jakie ma możliwości. Był mniej błyskotliwy niż przeciwko Niemcom, co nie znaczy, że dużo gorszy. W czwartym secie doznał lekkiego urazu.

Krzysztof Ignaczak - 4

Dużo lepszy od serbskiego libero, choć może dziwna stawka meczu sprawiła, że nie był tak pobudzony jak dzień wcześniej.

Patryk Czarnowski - 4

Po raz pierwszy w mistrzostwach miał szansę pograć dłużej. Spisał się bardzo dobrze. W ataku ma wielkie możliwości, gorszy w bloku. Na razie nie ma szans w rywalizacji z Możdżonkiem i Nowakowskim. No i ta zagrywka, choć mecz zakończył asem.

Zbigniew Bartman - 5 plus

Gdyby nie Winiarski, zostałby graczem meczu. Jeśli potrafi utrzymać poziom, Kurek może spokojnie odpoczywać. Skuteczny i widowiskowy w ataku, kapitalnie serwujący.Mariusz Wlazły - 2 plus

Nie jest w swojej normalnej formie. Ale w ostatniej partii wreszcie zaczął zbliżać się do niej. Od razu widać to było po zagrywce, która stała się mocniejsza. Brakuje mu agresji w grze.

Grzegorz Łomacz - 2

Podobnie jak Czarnowski miał szansę, ale krótko. Widać było, że dotychczas rzadko pojawiał się na boisku.


O meczu Serbia - Polska > czytaj tutaj