MŚ siatkarzy. Oceny Polaków po meczu z Niemcami

Polscy siatkarze po ciężkim boju pokonali reprezentację Niemiec, z którą w Lidze Światowej nie szło im tak łatwo. W meczu wygranym 3:2 najlepiej w drużynie Daniela Castellaniego spisali się Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski i kapitan Piotr Gruszka.
Skład:
Wlazły 6, Kurek 24, Nowakowski 13, Winiarski 7, Zagumny 7, Możdżonek 10, Ignaczak (L) oraz Gruszka 10, Czarnowski, Bąkiewicz, Łomacz
Niemcy
Skład:
Andrae 16, Boehme 5, Kromm 20, Gunthoer 4, Steuerwald 1, Grozer 18, Tille (L) oraz Tisher 1, Kaliberda, Schoeps 5
Tak relacjonowaliśmy mecz Z czuba i na żywo »

Paweł Zagumny - 4 plus

Świetny. W sobotę przytrafiło mu się kilka niedokładności, ale dzień później był już niemal bezbłędny. A zadania nie miał łatwego, bo przy atomowych serwach Niemców jego koledzy często tylko podbijali piłkę do góry. Jest niezastąpiony.

Michał Winiarski - 4 minus

Nie był tak błyskotliwy w ataku jak w przeciwko Kanadzie, ale z najważniejszego zadania, czyli przyjęcia zagrywki wywiązywał się perfekcyjnie. I jako jedynemu w naszym zespole nieźle wychodziły serwy z wyskoku.

Marcin Możdżonek - 4

Po jego atakach była obawa, że piłka może pęknąć. No i przy swoim wzroście (211 cm) bardzo poprawił obronę. Tradycyjnie dobrze zagrywał.

Mariusz Wlazły - 2

Niespodziewanie zaczął mecz w podstawowym składzie i w pierwszym secie atakował przyzwoicie. Kiedy jednak trzeba było bić się z niemieckimi atletami, miał kłopoty. No i nie serwował tak jak potrafi.

Bartosz Kurek - 5

Najgroźniejszym i jedynym przeciwnikiem Kurka jest on sam. Dlaczego? Bo czasami chce aż za bardzo chce i się myli. Bardzo rzadko. Bez niego reprezentacja Polski byłaby o klasę gorsza. W każdej drużyna biorącej udział w mistrzostwach byłby liderem. Już jest gwiazdą światowego formatu, a ma dopiero 21 lat!

Piotr Nowakowski - 5

To był jego mecz. W ataku bezbłędny i imponujacy lekkością, w bloku doskonały, a do tego gnębiący Niemców swoją trudną zagrywką (as w końcówce piątego seta!). To był Nowakowski na jakiego czeka cała polska siatkówka.

Krzysztof Ignaczak - 4 plus

Nie dość, że skuteczny do bólu, to jeszcze widowiskowy. Pamiętał nawet, by zachęcać kibiców do głośniejszego dopingu. Nie wiem, jak on to robi, ale odsuwał się, a piłka spadała pięć centymetrów za boiskiem. Niemcy próbowali naśladować go w drugim secie i źle się to dla nich skończyło. Nie te oczy...

Michał Bąkiewicz - 3

Wchodził na boisko sporadycznie, by pomóc w przyjęciu zagrywki i obronie. I robił to dobrze.

Piotr Gruszka - 5

Z racji warunków fizycznych bardziej nadawał się do wymiany ciosów z Niemcami niż Wlazły, którego zmienił. Ale to nie był dzień ani jednego, ani drugiego. Tak się wydawało do połowy tie-breaka. Wtedy zobaczyliśmy Gruszkę sprzed roku z Izmiru. W końcówce zdobył cztrey punkty. Może nie było to od zera do bohatera, ale od dwójki do piątki.

Grzegorz Łomacz, Patryk Czarnowski grali za krótko.