MŚ siatkarzy. Kurek w roli głównej

Bartosz Kurek był najlepszym zawodnikiem meczu Polski z Kanadą. Najgorzej wypadł... Piotr Gruszka
Oceny Drzyzgi: Winiarski i Gruszka najlepsi!

Paweł Zagumny - 4

Zaczął mecz nerwowo, stąd przytrafiło mu się kilka niedokładności. Ale później grał już tak, jak potrafi. Kiedy problemy miał Gruszka, częściej posyłał w bój Kurka. Gdy Kanadyjczycy ustawiali naprzeciw niego blok, atakował Winiarski.

Michał Winiarski - 4 plus

Odpowiada w zespole za przyjęcie zagrywki. I robił to perfekcyjnie. A zadanie miał utrudnione, bowiem razem z Krzysztofem Ignaczakiem muszą odciążać Kurka. Gdy blokował, to w ważnych akcjach, w ataku też był skuteczny, zwłaszcza w trzecim secie.

Marcin Możdżonek - 4 plus

Długo się rozkręcał, ale kiedy już wszedł na właściwe obroty, włoski spiker aż piał z zachwytu po jego zbiciach i blokach. No i miał najlepszą zagrywkę w naszej reprezentacji.

Piotr Gruszka - 3 plus

W pierwszym secie słaby, ale prawdziwych mężczyzn podobno poznaje się nie po tym, jak zaczynają, ale jak kończą. A Gruszka rozpędzał się długo, ale efekt był dobry.

Bartosz Kurek - 5 plus

Gracz meczu! Przeciwko Kanadzie w trudnych chwilach ciągnął drużynę. O jego niesamowitych możliwościach w ataku wiedzą wszyscy, ale tym razem był też mocnym punktem w przyjęciu i obronie. W trzecim secie podbijał piłki jak libero. Dostałby szóstkę, gdy nie nierówna zagrywka.

Piotr Nowakowski - 4

Bez rewelacji. Na pewno stać go na znacznie więcej niż pokazał w inauguracyjnym spotkaniu.

Krzysztof Ignaczak - 4 plus

Bardzo dobry występ. Pewny w przyjęciu, efektowny i przede wszystkim skuteczny w obronie. A tego wymaga się od libero.

Mariusz Wlazły i Grzegorz Łomacz, Patryk Czarnowski - bez oceny, bo grali za krótko.


Więcej o MŚ siatkarzy w specjalnym serwisie Sport.pl