MŚ w siatkówce. Polska - Brazylia 3:1. To był wielki mecz! Mika bohaterem! [STATYSTYKI]

1 : 3
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Finał
Niedziela 21.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
Wynik
Brazylia
1
Polska
3
Składy i szczegóły
Brazylia
Bruno, Wallace, Sidao, Murilo, Lucarelli, Lucas, Mario (libero), Felipe (libero) oraz Vissotto, Raphael, Fonteles, Eder
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Mika, Zatorski (libero) oraz Zagumny, Konarski, Kubiak
Gdyby ktoś trzy miesiące temu powiedział, że bohaterem finału mistrzostw świata zostanie Mateusz Mika, to nikt by w to nie uwierzył. A jednak. Młody przyjmujący zdobył aż 22 punkty, kończąc najważniejsze piłki w tym meczu. Ale na najwyższym poziomie zagrali także pozostali siatkarze naszej kadry.
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


Polacy ograli Canarinhos 3:1, wspinając się na wyżyny swoich umiejętności. A może nie, zagrali tak wysoko, jak trzeba było, by wygrać z Brazylią. Zagrali znakomicie, lepiej od rywali, mądrzej, popełniając też mniej błędów. W czterech setach oddali przeciwnikowi tylko 21 punktów, dostali 27.

W przyjęciu zagrywki był niemal remis (po 48 procent), ale w zagrywce dominowali Polacy. Zdobyli pięć punktów po asach, rywale tylko jeden. Brazylia dominowała jednak na siatce, mając 10 bloków (przy 8 naszych siatkarzy) i 53-procentową skuteczność ataku (przy 48-procentowej Polaków). Nie przełożyło się to jednak na wynik.

W przegranej ekipie na boisku rządzili Lucarelli i Wallace, obaj zdobyli po 18 punktów. Obaj też znakomicie atakowali, pierwszy z 55-procentową skutecznością, drugi z 57. Odstawali jednak koledzy.

U Polaków świetny mecz zagrał Mateusz Mika, który uzbierał aż 22 punkty, przy niesamowitej 56-procentowej skuteczności. Nieco mniej skuteczny na siatce był w finale Mariusz Wlazły, ale i tak uzbierał 14 punktów. 13 dołożył Michał Winiarski, a 10 Piotr Nowakowski.

Polacy, co najważniejsze, zagrali jednak zespołowo. I to dało im upragniony tytuł mistrzów świata!"Kat". Biografia Huberta Wagnera