MŚ w siatkówce. Polska - Niemcy 3:1. Rywale zablokowani i dobici atakiem [STATYSTYKI]

1 : 3
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Półfinały
Sobota 20.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Niemcy
24
26
25
21
1
Polska
26
28
23
25
3
Składy i szczegóły
Niemcy
Fromm, Kaliberda, Boehme, Grozer, Kampa, Guenthoer, Steuerwald (libero) oraz Westphal, Schoeps, Broshog, Kuehner
Polska
Mika, Winiarski, Wlazły, Drzyzga, Kłos, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Konarski, Zagumny, Kubiak
Może to nie był najpiękniejszy mecz, może za dużo było nerwów i przestojów. Jednak dobra gra w ataku i bloku polskich siatkarzy dała im awans do finału mistrzostw świata, które odbywają się w naszym kraju. Polacy pokonali 3:1 Niemców i w niedzielę o złoto zagrają z Brazylią. Początek meczu o godz. 20.25. Relacja na żywo na Sport.pl.
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


Nasi siatkarze całkowicie zdominowali grę na siatce w tym półfinale. W ataku mieli 50-procentową skuteczność, rywale tylko 42-procentową. Lepiej też grali blokiem, gdzie zdobyli 12 punktów, przy 9 Niemców. Sam Karol Kłos aż sześć razy zatrzymał zbicia przeciwników. Piotr Nowakowski trzykrotnie. Nowakowski zresztą zagrał najlepszy mecz na tym turnieju. W ataku nie skończył tylko jednej piłki na siedem, do tego znakomicie zagrywał. To przy jego serwach, a także przy zagrywkach Mariusza Wlazłego Polacy zdobywali najwięcej punktów.

Nasi siatkarze zaliczyli jednak tylko sześć asów, Niemcy osiem. Ale ogólnie Polacy lepiej przyjmowali (52:38 procent). Decydujące były jednak kontrataki. Choć tych więcej mieli rywale, to jednak nie potrafili ich wykorzystać. Nasi mieli w tym elemencie 53-procentową skuteczność, Niemcy tylko 31-procentową.

Najlepiej punktującym graczem meczu był oczywiście Mariusz Wlazły, który zdobył 22 punkty, przy 50-procentowej skuteczności ataku. Doskonale pokazał się także Mateusz Mika, drugi najlepiej punktujący siatkarz naszego zespołu. Zdobył 18 punktów, ale był skuteczniejszy od Wlazłego (53 procent).

W niemieckiej ekipie liderem był Denys Kaliberda z 17 punktami. Drugim najskuteczniejszym graczem był Gyorgy Grozer, który uzyskał 15 punktów. W trzecim secie jednak musiał opuścić boisko z powodu urazu. Do tej pory miał 39-procentową skuteczność ataku. Zagrywką nie straszył jak zwykle. Tym elementem zdobył punkt. Dla porównania: Wlazły zanotował trzy asy."Kat". Biografia Huberta Wagnera