Polska - Brazylia 3:2. Brazylijski pokaz chamstwa po porażce

2 : 3
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa H
Wtorek 16.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Brazylia
22
25
25
18
15
2
Polska
25
22
14
25
17
3
Składy i szczegóły
Brazylia
Bruno, Lucas, Lucarelli, Vissotto, Sidao, Fonteles, Mario (libero) oraz Felipe (libero), Wallace, Raphael
Polska
Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Konarski, Zagumny, Mika, Buszek, Możdżonek
Polacy wygrali z Brazylią 3:2. Trener Brazylii Bernardo Rezende porażkę odreagował, pokazując środkowy palec dziennikarzowi Polskiego Radia. Odmówił przyjścia na konferencję, podobnie jak jego syn i kapitan, Bruno Rezende. Polscy organizatorzy chcą, by zachowaniem Brazylijczyków zajęła się FIVB.
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


- To co robił Rezende nie przystoi legendzie siatkówki i 55-letniemu mężczyźnie. Tuż po challenge'u który dał zwycięstwo Polsce, Rezende pokazał środkowy palec Tomkowi Gorazdowskiemu z radiowej "Trójki". Dlaczego? Bo Tomek siedział tuż za nim, za ławką Brazylii. Napatoczył mu się. Potem trener w furii przebiegł przez boisko do szatni. I nie można go było stamtąd wywołać na konferencję prasową. Ja czegoś takiego nie przeżyłem przez 10 lat pracy w siatkówce, a ze sto meczów w tym czasie zrobiłem - mówi Sport.pl Tomasz Wolfke, oficer prasowy mistrzostw.

"Zawodnicy z Brazylii omal mnie nie pobili"

Zarówno Wolfke, jak i szef biura prasowego łódzkiej części mistrzostw świata próbowali przekonać Brazylijczyków, że konferencja i przejście przez strefę wywiadów to ich obowiązki. Usłyszeli w szatni od Rezende, że Brazylijczyk nie ma czasu: przez to że Polacy zmienili regulamin turnieju, on teraz musi się bardzo pospieszyć z przygotowaniami do środowego meczu z Rosją.

- A mnie zawodnicy Brazylii, których próbowałem zatrzymać, by przeszli przez strefę wywiadów, omal nie pobili - relacjonuje Wolfke. - Przeszło ich ostatecznie trzech, nie chcieli rozmawiać. Dopiero potem menedżerka brazylijskiej kadry przyprowadziła Wallace'a, on porozmawiał z brazylijskimi dziennikarzami gdzieś na końcu strefy. Brazylijczycy już porażkę w tegorocznej Lidze Światowej znieśli kiepsko, wtedy w Krakowie też początkowo uciekli. Ale potem wrócili po rozum do głowy i po 15 minutach przeszli przez strefę wywiadów. Oczywiście nie rozmawiali, ale takiego obowiązku nie mają. Muszą przejść - tłumaczy Wolfke. Rzecznik prasowy PZPS Janusz Uznański dodaje, że nigdy wcześniej nie spotkał się z bojkotem konferencji prasowej na tak ważnej imprezie siatkarskiej.

Raport o zachowaniu Brazylijczyków w FIVB

- Ja jestem zdruzgotany. Wykonuję swoje obowiązki, a pół drużyny mnie za to odpycha. Znamy się z Rezende od 10 lat i okazywaliśmy sobie zawsze szacunek. To jest człowiek w Polsce szanowany, wręcz hołubiony, jako legenda siatkówki, jeden z najlepszych trenerów w historii. A pokazał, że nie umie przegrywać. Jeszcze w przeddzień meczu rzeczowo argumentował, dlaczego Brazylijczycy czują się skrzywdzeni regulaminem, że nic im seria zwycięstw nie dała. I to było w porządku. Ale o co mu chodziło teraz? Przecież sędziowie go w tej sytuacji nie skrzywdzili, challenge pokazał, że piłka była po brazylijskim bloku. Brazylijczycy mieli piłkę meczową, mogli ją wykorzystać. Mogą mieć pretensje o słabe sędziowanie ogółem, i będą mieli rację. Ale po to jest system challenge, żeby go respektować, również gdy pokazuje coś, co nie jest po naszej myśli - kończy Wolfke.

Jak się dowiedzieliśmy, raport o zachowaniu Brazylijczyków dostała już delegatka FIVB na tym meczu Anna Tomas z Filipin. Ale Polacy złożą też raport do Richarda Bakera, szefa departamentu komunikacji FIVB, z wnioskiem, by Brazylijczykom wymierzyć za to zachowanie karę. Kolejny mecz Brazylia gra z Rosją w środę o 20.15 (relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live). Polska ma w środę przerwę.

Sędzia z Iranu antybohaterem polskich kibiców. Przerobili go na [MEMY]
Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W III rundzie grupowymi rywalami Polaków będą jeszcze Rosjanie (18.09). W drugiej grupie grają Francja, Iran i Niemcy. Do półfinału przejdą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. "Kat". Biografia Huberta Wagnera