Siatkarskie MŚ. Antiga: Brazylia? Rosja? Możemy wyjść z tej grupy

Stephane Antiga nie traci wiary mimo trudnego losowania polskich siatkarzy. Nasz trener przekonuje, że zarówno Brazylia, jak i Rosja są do ogrania i awans do półfinału jest całkowicie realny.
3 : 2
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa E
Niedziela 14.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
21
25
22
15
3
Francja
18
25
23
25
12
2
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Kubiak, Mika, Zatorski (libero) oraz Konarski, Zagumny, Buszek, Możdżonek, Wrona
Francja
Rouzier, Toniutti, Tillie, N'Gapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (libero) oraz Marechal, Jaumel, Sidibe, Tuia, Lafitte
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


Polacy po zwycięstwie Argentyny nad Amerykanami i własnym nad Francją mogli cieszyć się z awansu do najlepszej szóstki turnieju. O tym, z kim zmierzą się w kolejnej rundzie, zdecydowało losowanie, po którym wiemy już, że naszymi kolejnymi przeciwnikami będą Brazylijczycy i Rosjanie. Polacy nie będą w tej grupie faworytami, ale Stephane Antiga nie traci wiary.

- Tu oczywiście nie mogło być łatwo. Wszystkie sześć drużyn gra dobrze. Wiedzieliśmy, że pierwsze miejsce będzie bardzo ważne, ale nie udało się go zdobyć i teraz musimy odpocząć i przygotować się na następny mecz - powiedział po losowaniu Antiga.

W drugiej grupie o półfinał powalczą Francuzi, Niemcy i Irańczycy. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy.

- To jest długi turniej i to normalne, że są kontuzje. Jest dużo meczów, więc muszą być i kontuzje. Gramy dobrze, ale możemy grać jeszcze lepiej i wierzę, że możemy z tej grupy awansować - dodał na koniec Antiga, odnosząc się do urazu Winiarskiego. W ekipie Rosjan jednak wcale nie jest lepiej. Z powodu urazów pauzować muszą Michajłow, Werbow, Wołkow i Morozow, co powoduje, że Rosjanie zostali z jednym atakującym, Pawłowem, który zresztą też ma problemy z kostką. Z Brazylijczykami gramy we wtorek, z Rosjanami w czwartek, jeśli do tego drugiego meczu Winiarski zdąży się wykurować, nasze szanse powinny znacznie wzrosnąć.

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W III rundzie grupowymi rywalami Polaków będą Brazylijczycy (16.09) i Rosjanie (18.09). Do półfinału przejdą dwie najlepsze drużyny. "Kat". Biografia Huberta Wagnera


Więcej o: