MŚ siatkarzy 2014. Polska - Francja. Na układy nie ma rady. Polska musi wygrać 3:0 lub 3:1

3 : 2
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa E
Niedziela 14.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
21
25
22
15
3
Francja
18
25
23
25
12
2
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Kubiak, Mika, Zatorski (libero) oraz Konarski, Zagumny, Buszek, Możdżonek, Wrona
Francja
Rouzier, Toniutti, Tillie, N'Gapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (libero) oraz Marechal, Jaumel, Sidibe, Tuia, Lafitte
Prowadzący polskich siatkarzy Francuzi Stephane Antiga i Philippe Blain nie mają interesu w tym, by umawiać się ze swymi rodakami na wynik spotkania Polska - Francja. W meczu kończącym rywalizację w grupie E gospodarze mistrzostw świata nie mogą dbać tylko o swój awans do trzeciej rundy. Polska musi walczyć o pierwsze miejsce, by za kilka dni nie paść ofiarą układu. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 20.15.
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


Pokonać świetnych w tym turnieju Francuzów będzie Polakom trudno, zwłaszcza że zagrają bez kontuzjowanego Michała Winiarskiego. Bukmacher Fortuna wystawia kurs 1,8 na zwycięstwo gospodarzy i 1,9 na triumf gości. Najbardziej prawdopodobnym wynikiem jest 3:2 dla Polski.Nie brać 3:2

Taki rezultat pozornie jest idealny dla obu drużyn. Siatkarzom Antigi, którzy nie chcąc oglądać się na wynik meczu Iran - Serbia potrzebują do awansu do najlepszej "szóstki" co najmniej punktu, ten awans by zapewnił. Francji pozwoliłby utrzymać pierwsze miejsce w grupie. Ale z walki o wygranie grupy E Polakom nie wolno zrezygnować.

Pierwsza pozycja w grupie E jest kluczowa nawet nie tyle ze względu na rozstawienie w losowaniu dalszej fazy. Bezpośrednio po wieczornych meczach kończących rywalizację w drugiej rundzie poznamy składy trzyzespołowych grup G oraz H, z których po dwie najlepsze ekipy awansują do półfinałów. Przed losowaniem wiemy, że zwycięzcy grup E oraz F zostaną rozstawieni i nie trafią na siebie w walce o awans do strefy medalowej.

Rozstawionym być warto, bo dobrze mieć pewność, że w walce o "czwórkę" nie trafi się zarówno na Brazylijczyków, jak i Rosjan. Ale wygranie grupy E daje jeszcze ważniejszą rzecz - komfort rozegrania spotkań w trzeciej fazie 16 i 18 września.

Muserski już to zna

Jak ważna to sprawa, powiedzieć mogliby Rosjanie. W lipcu, w Final Six Ligi Światowej, mistrzowie olimpijscy znaleźli się w grupie z Brazylią i Iranem. Swoje mecze rozegrali 16 i 17 lipca, pokonując Persów 3:2, a następnie ulegając mistrzom świata 1:3. 18 lipca zawodnicy Andrieja Woronkowa mogli tylko zgrzytać zębami, widząc jak Brazylia i Iran kończą mecz takim wynikiem, który daje awans do półfinałów obu tym ekipom (3:1 dla Iranu). - Wiedzieliśmy, że Brazylia odeśle nas do domu, mając taką okazję - złościł się uznawany za najlepszego siatkarza świata Dmitrij Muserski.

Polakom nie życzymy, by 18 września przeżywali podobne nerwy.

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W II rundzie rywalami Polaków będą jeszcze Francuzi (14.09). "Kat". Biografia Huberta Wagnera