MŚ siatkarzy 2014. Zatorski po Polska - Iran dla Sport.pl: Gdybyśmy przegrali, trudno byłoby zasnąć

3 : 2
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa E
Sobota 13.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
25
24
19
16
3
Iran
17
16
26
25
14
2
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Winiarski, Zagumny, Kłos, Wlazły, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Konarski, Możdżonek, Mika, Drzyzga
Iran
Marouflakrani, Ghaemi, Eraghi, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Ahangaran (libero) oraz Mahmoudi, Mahdavi, Tashakori, Ghara
- Jestem niesamowicie zmęczony, to był najtrudniejszy mecz, jaki w życiu grałem - mówi w rozmowie ze Sport.pl Paweł Zatorski. Libero siatkarskiej kadry przyznaje, że spotkanie z Iranem powinna ona wygrać 3:0, a horror zgotowała sobie i kibicom na własne życzenie.
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


Łukasz Jachimiak: Będziesz mógł zasnąć po dreszczowcu z Iranem?

Paweł Zatorski: Nie wiem, czy dam radę, choć jestem niesamowicie zmęczony. To był najtrudniejszy mecz, jaki w życiu grałem.

Najtrudniejszy na wasze własne życzenie.

- To prawda, powinniśmy go skończyć w trzech setach.

Kiedy prowadziliście 2:0 i 13:7 w trzeciej partii, zacząłem pisać podsumowanie waszego występu. Gorzej, że wy ewidentnie też to spotkanie uznaliście za wygrane.

- Nie da się zaprzeczyć. W głowach musiały się pojawić myśli, że jest po sprawie. Przez rozprężenie uciekło nam kilka piłek, sam miałem kilka na rękach, a jednak w obronie ich nie podbiłem. W efekcie musieliśmy gonić. W końcówce dogoniliśmy, ale Irańczycy czuli już swoją szansę, walczyli bardzo twardo i wyszarpali nam zwycięstwo. A w następnych setach to już była wojna na noże.

Wielu z was kumpluje się z reprezentacyjnymi piłkarzami ręcznymi. Pewnie dostaniecie od nich SMS-y z wyrazami uznania, bo tym horrorem upodobniliście się do nich, a może nawet ich przebiliście.

- Na pewno takiej dramaturgii w meczu siatkarskiej kadry nie było od wielu lat. Całe szczęście, że to wygraliśmy, bo naprawdę mogło być różnie.

Spodziewasz się kilku męskich słów od trenerów Stephane'a Antigi i Philippe'a Blaina za to, że straciliście szansę na zapewnienie sobie awansu do trzeciej fazy już w sobotę?

- Nie mam wątpliwości, że trenerzy nie ucieszyli się z tego, jak zaprzepaściliśmy szansę, byłoby super, gdyby niedzielne spotkanie z Francją było tylko o pierwsze miejsce, a nie o awans. Ale szczerze mówiąc, na razie cieszę się, że mamy za ten mecz z Iranem dwa punkty. Gdybyśmy go przegrali, na pewno zasnąć byłoby dużo trudniej.

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W II rundzie rywalami Polaków będą jeszcze Francuzi (14.09)."Kat". Biografia Huberta Wagnera