MŚ w siatkówce. Polska - Iran 3:2, czyli Mariusz Wlazły show [STATYSTYKI]

28 punktów Mariusza Wlazłego pozwoliło polskim siatkarzom pokonać w sobotę Iran 3:2 w kolejnym spotkaniu drugiej rundy odbywających się w Polsce mistrzostw świata. Zdobycz naszego atakującego mogła być mniejsza, gdyby Polacy wygrali 3:0.

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

A byli tego bardzo blisko. W trzecim secie prowadzili już 2:0 i 13:7, mieli dwie piłki meczowe, ale Irańczycy wrócili do gry. W tie-breaku to oni mieli swoje szanse, ale w grze na przewagi wygrali biało-czerwoni 3:2. Niestety stracili swojego kapitana Michała Winiarskiego, który w trzecim secie zszedł z boiska z ogromnym bólem pleców. Do tej pory był drugim punktującym naszej kadry, zdobywając 11 punktów (przy 50-procentowej skuteczności ataku), z czego aż trzy po asowych zagrywkach.

Wlazły także szalał w polu serwisowym. Zaliczył dwa asy, do tego dwa bloki. W ataku miał 55-procentową skuteczność, nie popełnił też żadnego błędu. Dobre spotkanie zagrał też Michał Kubiak, a Mateusz Mika, który w trzecim secie musiał zastąpić Winiarskiego, uzbierał dziewięć "oczek". W ataku miał aż 64-procentową skuteczność.

Wśród Irańczyków najlepsi na boisku byli... środkowi bloku. Adel Gholami zdobył 12 punktów, a Seyed Mousavi 13. Więcej mieli tylko Amir Ghafour (14) i Mojtaba Mirzajanpour (15), ale obaj grali na słabej skuteczności w ataku.

Zresztą atak w tym meczu był domeną Polaków. Nasi siatkarze mieli w tym elemencie 51-procentową skuteczność, Iran - 42-procentową. Co ciekawe, Irańczycy lepiej przyjmowali nasze zagrywki (51:40 procent), ale nie miało to przełożenia na grę na siatce. Polacy lepiej też blokowali (13:10 w blokach) i zagrywali (7:4 w asach).

Zresztą spotkanie to w statystykach można by podzielić na dwa oddzielne mecze. Osobno porównywać dwa pierwsze sety i trzy pozostałe. Po znakomitej grze na początku spotkania, później bowiem Polacy nieco się zacięli.

Teraz czeka ich w niedzielę kolejny najważniejszy mecz tych mistrzostw. O godz. 20.25 zagrają z Francją i aby pozostać w turnieju, muszą wygrać co najmniej dwa sety. Relacja na żywo na Sport.pl.

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W II rundzie rywalami Polaków będą jeszcze Francuzi (14.09).