MŚ siatkarzy 2014. Polska - Iran. Antiga konsekwentny, Ignaczak i Wrona na trybunach

3 : 2
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa E
Sobota 13.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
25
24
19
16
3
Iran
17
16
26
25
14
2
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Winiarski, Zagumny, Kłos, Wlazły, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Konarski, Możdżonek, Mika, Drzyzga
Iran
Marouflakrani, Ghaemi, Eraghi, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Ahangaran (libero) oraz Mahmoudi, Mahdavi, Tashakori, Ghara
- Stephane Antiga postawił na tę samą ?12? co w poprzednich meczach - informuje Sport.pl rzecznik siatkarskiej kadry Mariusz Szyszko. W sobotnim spotkaniu z Iranem nie zagrają libero Krzysztof Ignaczak i środkowy Andrzej Wrona. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 20.15.
Z siedmiu meczów Polaków w mistrzostwach Ignaczak z trybun obejrzał sześć, a Wrona - pięć. 36-letni libero zagrał tylko z Kamerunem, a młodszy o 10 lat środkowy wystąpił w spotkaniu z Kamerunem, a przeciw Argentynie znalazł się w meczowej "12" kosztem Marcina Możdżonka, był jednak zawodnikiem rezerwowym.

Przed meczem z Iranem trudno było przypuszczać, że Wrona może zastąpić w "12" Możdżonka, bo ten świetnie spisał się w czwartkowym starciu z Włochami. Dając zmianę Piotrowi Nowakowskiemu, aż cztery razy pojedynczym blokiem zatrzymał rywali, bardzo dobrze radził sobie również w polu serwisowym, nękając Włochów zagrywką typy float.

Wrona mógł ewentualnie wskoczyć do składu kosztem Nowakowskiego, bo ten po dobrej grze w pierwszej fazie turnieju, w Łodzi zawodzi. Środkowy Resovii bardzo słabo wypadł i w przegranym 1:3 spotkaniu z USA, i w wygranym 3:1 meczu z Włochami. W obu zmieniał go Możdżonek.

Nowakowski w rozmowie ze Sport.pl nie potrafił powiedzieć, dlaczego w Łodzi nie prezentuje formy z warszawskiego meczu otwarcia MŚ i ze spotkań rozegranych we Wrocławiu. Możliwe, że przyczyny gorszej dyspozycji zawodnika znaleźli trenerzy. W piątek, który był dla drużyn wolnym dniem, Antiga i jego asystent Philippe Blain już od godziny szóstej rano analizowali wideo z ostatnich spotkań, by pokazać swym podopiecznym, co mogą i powinni poprawić.

Kwestia braku w składzie Ignaczaka nie budzi już szczególnych emocji. Paweł Zatorski, na którego Antiga stawia od początku pracy z reprezentacją Polski, rozgrywa dobry turniej, dlatego starszy o 12 lat "Igła" musi zadowolić się rolą zawodnika, który pomaga koledze w treningach.