Mistrzostwa świata siatkarzy 2014. Jak polscy siatkarze oglądają turniej? Nowakowski: Nie mamy przyjemności. Wrona: Lubię żarty Szymona Majewskiego

3 : 2
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa E
Sobota 13.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
25
24
19
16
3
Iran
17
16
26
25
14
2
Składy i szczegóły
Polska
Nowakowski, Winiarski, Zagumny, Kłos, Wlazły, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Konarski, Możdżonek, Mika, Drzyzga
Iran
Marouflakrani, Ghaemi, Eraghi, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Ahangaran (libero) oraz Mahmoudi, Mahdavi, Tashakori, Ghara
Po czwartkowym meczu z Włochami Piotr Nowakowski już po raz drugi w trakcie turnieju ubolewał nad tym, że reprezentanci Polski nie mogą oglądać transmisji z mistrzostw w swoich pokojach hotelowych. Czy Polsat zakodował turniej nie tylko kibicom, ale też siatkarzom Stephane'a Antigi? W sobotę Polacy grają z Iranem (20.15). Jeśli zwyciężą za trzy punkty, zapewnią sobie awans do czołowej szóstki turnieju. Relacja w Sport.pl.
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


W niedzielę we wrocławskiej Hali Stulecia zwycięstwem 3:0 nad Argentyną Polacy zakończyli pierwszą fazę mistrzostw. Po pięciu zwycięstwach z rzędu drużyna wyszła do strefy kibica, by spotkać się z ludźmi, którzy oglądali w niej mecz.

Większość fanów w strefach narzeka na Polsat, który transmituje mistrzostwa w specjalnie stworzonych na ich czas, płatnych kanałach.

Okazuje się, że problem z dostępem do transmisji mają nie tylko sympatycy reprezentacji. - Fajnie widzieć kibiców, chłoniemy atmosferę mistrzostw, szkoda tylko, że nie możemy w pokojach hotelowych oglądać meczów, ale co zrobić - mówił Nowakowski we Wrocławiu.

Czy w Łodzi sytuacja się zmieniła?

Ipla dla siatkarzy

- Nie wiemy, jak spisują się Iran i Francja, gdyż nie oglądamy ich meczów, bo nie mamy za bardzo jak - powiedział nasz środkowy po czwartkowym spotkaniu z Włochami.

Prosząc Nowakowskiego o wyjaśnienia, pytamy, czy Polsat zakodował turniej również jego głównym bohaterom. - Nie, dostaliśmy oczywiście możliwość oglądania meczów przez internet, za pośrednictwem Ipli - tłumaczy zawodnik. - Ale w telewizorach byłoby wygodniej. Niestety, takich przyjemności nie mamy - dodaje.

Innemu z naszych zawodników, Andrzejowi Wronie, brak telewizyjnych luksusów nie przeszkadza. - We wrocławskim hotelu, w którym mieszkaliśmy, było miejsce, gdzie wspólnie mogliśmy oglądać mecze, w łódzkim, w którym obecnie przebywamy, też takie miejsce jest - mówi. - Poza tym dostaliśmy klucze do Ipli i wszystko, co chcemy oglądamy na swoich komputerach - wyjaśnia.

We wrocławskim hotelu Mercure nasza kadra mogła oglądać mecze w lobby. Wszystkie były pokazywane z użyciem rzutnika. W Łodzi zawodnicy mogą zbierać się w sali z dużym telewizorem z podłączonymi kanałami Polsat Volleyball.

Apel Majewskiego doceniony

Nasi siatkarze doskonale orientują się w nastrojach kibiców spowodowanych kontrowersyjną decyzją o zakodowaniu transmisji. Wrona przyznaje, że widział film Szymona Majewskiego, w którym komik zaapelował do Zygmunta Solorza-Żaka, by ten pokazał jeszcze przynajmniej jeden mecz Polaków na antenie otwartego Polsatu (w nim transmitowano tylko spotkanie Polska - Serbia otwierające turniej). Komik obiecał właścicielowi stacji, że w zamian za taką decyzję zagra geja w polsatowskim serialu "Przyjaciółki", przekonywał go też do zakodowania paradokumentów "Dlaczego ja" i "Pamiętniki z wakacji". - Lubię Szymona Majewskiego, bawią mnie jego wszystkie filmiki - komentuje Wrona. Czy to znaczy, że środkowy reprezentacji podpisuje się pod apelem satyryka? - Lubię oglądać żarty Szymona Majewskiego. I tyle - kończy zawodnik.

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W II rundzie rywalami Polaków będą jeszcze drużyny Iranu (13.09) i Francji (14.09).