M¦ w siatkówce 2014. Niemcy nie wystraszyli się 5 tys. kibiców z Finlandii

1 : 3
Informacje
M¦ siatkarzy 2014 - Grupa B
Sobota 06.09.2014 godzina 16:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Finlandia
20
25
24
19
1
Niemcy
25
19
26
25
3
Składy i szczegóły
Finlandia
Skład: Tervaportti, Siltala, Kunnari, Matti Oivanen, Ojansivu, Lehtonen, Kerminen (libero) oraz Esko, Seppanen, Sivula, Mikko Oivanen, Shumov
Niemcy
Skład: Schwarz, Kaliberda, Bohme, Grozer, Kampa, Gunthor, Tille (libero) oraz Kuhner, Westphal, Schops, Steuerwald (libero)
Niemcy wygrali niezwykle ważne spotkanie z Finlandi±. Zdobyte trzy punkty na pewno zabior± do drugiej rundy polskiego mundialu.
¦LˇSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Doł±cz do nas na Facebooku >>

Jakie to szczę¶cie, że Finowie trafili do ¶l±skiej grupy mistrzostw ¶wiata! Biało-niebieska grupa fanów wypełnia Spodek pozytywnymi emocjami. Finów jest już na ¦l±sku około 5 tys. Gdy przed meczem z Niemcami go¶cie ze Skandynawii od¶piewali hymn, to fińscy siatkarze musieli poczuć się jak w hali w Helsinkach. Po katowickim obiekcie co chwilę niosło się: "Suomi, Suomi!". Ten obiekt nigdy wcze¶niej nie go¶cił równie licznej i gło¶nej grupy kibiców z zagranicy.

Tyle że kibice to jedno, a to, co dzieje się na boisku, to drugie. Finowie przekonali się o tym już podczas meczu z Brazyli±, gdy mieli za swoimi plecami równie żywiołowy doping, a nie ugrali choćby seta. Antti Sitala, kapitan Finów, mówił potem, że wygrana nad siatk± kryje się w szczegółach i to wła¶nie one przes±dziły o porażce jego drużyny.

Niemcy nie wystraszyli się gło¶nego wsparcia Finów. To zespół trenera Vitala Heynena nadawał ton rywalizacji od pocz±tku pierwszego seta. Finowie znowu mylili się w szczegółach. Tak jak wtedy, gdy wyrzucali w aut proste piłki w ataku.

Na szczę¶cie zawodnicy trenera Tuomasa Sammelvuo nie mogli zwiesić głów. Nie przy takiej publice! Problemem Niemców po raz kolejny okazali się słabi rezerwowi. Gdy Finowie w końcu zasadzili się z blokiem na Gyorgi Grozera, to okazało się, że w drużynie Niemiec nie ma komu kończyć trudnych piłek. Jochen Schops, który zast±pił pierwszego atakuj±cego niemieckiej drużyny, to jednak nie ta klasa.

Gdy ważyły się losy trzeciego seta, to wła¶nie Grozer wrócił na boisko i asem serwisowym przes±dził o wygranej Niemców. Finowie próbowali w czwartym secie odwrócić losy rywalizacji, ale rywale zagrywali zbyt mocno i blokowali tak skutecznie, że nie dali im większych szans.

Finlandia - Niemcy 1:3 (20:25, 25:19, 24:26, 19:25)

Finlandia: Kunnari, Tervaportti, Siltala, Ojansivu, Lehtonen, Kerminen (l), Ma. Oivanen oraz Mi. Oivanen, Szumov, Esko.

Niemcy: Kaliberda, Kampa, Tille (l), Gunthor, Bohme, Schwarz, Grozer oraz Kuhner, Westphal, Steuerwald, Schops.

¦LˇSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>