M¦ siatkarzy 2014. Zagumny: Dopiero w Łodzi przekonamy się, czy stać nas na grę o medale

3 : 0
Informacje
M¦ siatkarzy 2014 - Grupa A
Czwartek 04.09.2014 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
25
25
25
3
Wenezuela
20
13
14
0
Składy i szczegóły
Polska
Drzyzga, Zagumny, Konarski, Wlazły, Buszek, Kubiak, Mika, Winiarski, Kłos, Możdżonek, Nowakowski, Zatorski.
Wenezuela
Carrasco, Paez, Pinerua, Gomez, Gonzalez, Salerno, Contreras, Montoya, Rodriguez, Pirela, Escobar, Cedeno, Mata, Briceno.
- Czuję się dobrze, zgranie z drużyn± już jest, a z dnia na dzień będzie chyba jeszcze lepsze - mówi nam Paweł Zagumny. - Zagrali¶my dopiero trzy mecze, jeste¶my z nich zadowoleni, ale daleko jeszcze do tych spotkań, które dużo o naszej drużynie powiedz±. Dopiero w Łodzi przekonamy się, czy stać nas na grę o medale - dodaje najbardziej do¶wiadczony zawodnik reprezentacji Polski.
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jeste¶? SprawdĽ! [PSYCHOTEST]


Łukasz Jachimiak: Jak ci się podobał mecz, w którym jako jedyny z "12" nie zagrałe¶ nawet przez chwilę?
Paweł Zagumny: Przyjemnie się na to patrzyło, stoj±c z boku. Byli¶my odpowiednio skoncentrowani i szybko zrobili¶my swoje.

Po dwóch kolejkach mistrzostw ¶wiata w statystykach byłe¶ zdecydowanie najlepszym rozgrywaj±cym. Jeste¶ zadowolony z tego, jak zagrałe¶ przeciw Serbii i Australii?
- Tak, nie mogę narzekać. Czuję się dobrze, zgranie z drużyn± już jest, a z dnia na dzień będzie chyba jeszcze lepsze.

Andrzej Niemczyk stwierdził w felietonie na łamach "Przegl±du Sportowego", że ¶wietnie wygl±dasz motorycznie. Czujesz, że pod tym względem jeste¶ przygotowany wyj±tkowo dobrze?
- Nie widzę siebie, jak gram, nie analizowałem tych meczów. Czuję się dobrze, wydaje mi się, że fizycznie wszystko jest w porz±dku, ale wolę zaczekać na weryfikację do Łodzi. Tam zagramy z mocnymi rywalami, jak się zakwalifikujemy do strefy medalowej, to będę mógł powiedzieć, że jest naprawdę dobrze.

Na Wrocław cel jest niezmienny - jak zapowiedziałe¶ zaraz po meczu z Serbami, walec Polska ma rozjeżdżać kolejnych rywali?
- Zgadza się, tak musi być. Kolejne zwycięstwa za trzy punkty s± bardzo ważne, buduj± psychikę, bardzo nam ich trzeba.

Jeste¶ naszym najbardziej do¶wiadczonym zawodnikiem, więc powiedz, jak oceniasz potencjał zespołu mocno zmienionego, odk±d prowadzi go Stephane Antiga.
- Zagrali¶my dopiero trzy mecze, jeste¶my z nich zadowoleni, ale daleko jeszcze do tych spotkań, które dużo o naszej drużynie powiedz±. Dopiero w drugiej fazie w Łodzi przekonamy się, czy stać nas na grę o medale.

Łatwo wygrany mecz z Serbi± i ewentualne zwycięstwo nad Argentyn± w niedzielę to jeszcze będzie za mało, żeby co¶ prognozować?
- Na pewno Argentyna spróbuje nam się postawić i wyj¶ć do drugiej fazy z jak najlepszym bilansem. Na porażkę nie może sobie pozwolić, bo już przegrała z Serbi±. Ale jak nie prze¶pimy tego meczu, to będzie dobrze. Powinni¶my go wygrać za trzy punkty. Musimy dobrze serwować, wtedy odrzucimy ich od siatki i bardzo utrudnimy grę ich dwóm największym gwiazdom, czyli rozgrywaj±cym, bo Luciano De Cecco i Nicolas Uriarte to moim zdaniem najbardziej warto¶ciowi gracze Argentyny. Ale sprężymy się i jak zrobimy swoje, to do tych na pewno trudniejszych spotkań w Łodzi przyst±pimy z dobr± zaliczk± punktow±.Siatkarskie mistrzostwa ¶wiata potrwaj± do 21 wrze¶nia. W pierwszej fazie rywalami Polaków będ± jeszcze siatkarze Kamerunu (6.09) i Argentyny (7.09). Do II rundy awansuj± po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup z zachowaniem wyników między nimi. Czwórka z "polskiej" grupy zagra z czterema najlepszymi drużynami z grupy D. Obecnie s± to Iran, Francja, Włochy oraz USA. Druga runda rozpocznie się 10 wrze¶nia.