MŚ w siatkówce. "Walec jedzie dalej", ale nie chce jechać po Stadionie Narodowym

3 : 0
Informacje
MŚ siatkarzy 2014 - Grupa A
Sobota 30.08.2014 godzina 20:25
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
25
25
25
3
Serbia
19
18
18
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Winiarski 14, Nowakowski 7, Konarski 1, Zagumny 1, Kłos 7, Wlazły 12, Drzyzga, Kubiak, Zatorski, Możdżonek, Mika 11, Buszek
Serbia
Skład: Stanković, N. Kovacević 5, U. Kovacević 1, Ivović 4, Petrić, Petković 1, Jovović, Nikić 3, Atanasijević 11, Podrascanin 4, Rosić, Lisinac 8
- Walec jedzie dalej! - cieszył się po wygranej 3:0 z Serbią Paweł Zagumny. Rozgrywający chwalił Stadion Narodowy, ale Mariusz Wlazły powiedział, że nie chciałby już na nim grać: - Chodzi o podmuchy wiatru, które utrudniały nam grę - wyjaśnił. Grupowymi rywalami Polaków oprócz Serbów są siatkarze z Australii (2.09), Wenezueli (4.09), Kamerunu (6.09) i Argentyny (7.09)
- Bardzo się cieszę, że mogłem to przeżyć. Doczekałem się stadionu, który Raul Lozano wymarzył sobie parę lat temu. Do tego trzy punkty z Serbią i walec jedzie dalej! - cieszył się po fantastycznej inauguracji turnieju Zagumny.

- Na pewno jakiś stresik był. Nie wiedzieliśmy w ogóle, jak się zachowa ten obiekt podczas meczu. Co z wiatrem, co z oświetleniem... Może Serbom jednak nie pasowało to jeszcze bardziej - dodał rozgrywający reprezentacji.

Komentatorzy domagali się, by turniej mógł pozostać na dłużej na Stadionie Narodowym - wielu kibiców pewnie też by się z tego ucieszyło - ale nawet polscy siatkarze cieszą się chyba, że nie będą już musieli na nim grać.

- Nie chodzi o wygląd czy o kibiców, ale o podmuchy wiatru, które utrudniały nam grę - zaznaczył Wlazły, który naprawdę odczuł ulgę z pożegnania ze Stadionem Narodowym.

- Serce chciało wyskoczyć z radości. Doceniamy ten moment, dziękujemy władzom związku za zorganizowanie tego wszystkiego. Chcemy zapamiętać ten widok, który tu dzisiaj mieliśmy - mówił po meczu jak zwykle doskonale ważący słowa Paweł Zatorski.

- Nie chcemy jeszcze przepowiadać nie wiadomo czego. Czekamy na kolejny mecz - dodał.Kim był Hubert Wagner - trener, który w latach 70. doprowadził polską reprezentację siatkówki do największych triumfów w historii? Sprawdź >>

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]
Czy chciałbyś więcej meczów na Stadionie Narodowym?