ME Siatkarek

 • ME siatkarek. Polki oszczędzają siły. Chcą grać do końca

  Polskie siatkarki oszczędzają siły, ze słabszymi rywalkami grają rezerwami, bo liczą w Serbii na kolejne trzy mecze. Już w pierwszym jednak dość niespodziewanie zmierza się (najpewniej) z gospodyniami turnieju i jego faworytkami.

 • ME siatkarek. Polki jednak z Serbkami?

  Reprezentacja Serbii - gospodarz mistrzostw Europy siatkarek - będzie najprawdopodobniej rywalem biało-czerwonych w ćwierćfinale turnieju. Walkę o półfinał poprzedzą jednak baraże, w których gospodynie zagrają z Rumunkami. Czy Serbki oddały ostatni mecz w grupie z Niemkami, by w półfinale uniknąć Włoszek?

 • ME siatkarek. Wątpliwości rozwiane - Czeszki bez seta, Polki z awansem

  Na przedmieściach Belgradu, gdzie rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe, są już nasz siatkarki po wygranej z Czeszkami 3:0 (25:23, 28:26, 25:20) w drugim dniu mistrzostw Europy w Serbii. Tam zagrają w kolejnej rundzie, bo awans zapewniło im niedzielne zwycięstwo. Zostaje przypieczętować w poniedziałek pierwsze miejsce w grupie.

 • ME siatkarek. Pierwsze koty za płoty. Teraz walka o ćwierćfinał

  ME siatkarek. Pierwsze koty za płoty. Teraz walka o ćwierćfinał

  Po łatwym meczu otwarcia mistrzostw Europy, już w kolejnym spotkaniu biało-czerwone muszą wskoczyć na znacznie wyższą półkę i zagrać swoją najlepszą siatkówkę. Z Czeszkami powalczą w niedzielę o pierwsze miejsce w grupie. Relacja z meczu Z Czuba i na żywo od 16.

 • ME siatkarek. Trening z Izraelem na początek turnieju

  Przy głównej drodze ze Zrenjanina do Belgradu stoi hala sportowa w której polskie siatkarki rozpoczęły w sobotę walkę w mistrzostwach Europy. Wygrana z Izraelem 3:0 (25:23, 25:7, 25:15) przybliżyła ich do stolicy Serbii, gdzie rozegrają kolejną fazę.

 • ME siatkarek. Intrygantka wyrzucona z kadry Bułgarii

  Niczym są skandale w polskiej reprezentacji siatkarek w porównaniu z kadrą Bułgarii. Zawodniczki tamtejszej kadry spiskowały przeciwko trenerowi, zarzucając mu alkoholizm i wykorzystywanie seksualne. Najmocniej atakująca go siatkarka - gwiazda Eva Janeva - tak jak trener jest już poza zespołem. Ma zakaz grania w reprezentacji przez dwa lata.

 • ME siatkarek. Przedpełski: Liczę na lepszy wynik pań niż panów

  - Liczę na lepszy wynik pań niż panów. Widziałem treningi, grę, nastawienie do walki i takie mam przeczucie, że to będzie coś więcej niż brąz - zdradził Mirosław Przedpełski w Radiu ZET. Prezes PZPS na pytanie czy nasze awansują do finału odpowiedział krótko - TAK.

 • ME siatkarek. Zawierucha na medal?

  Polskie siatkarki od lat jak cień podążają za siatkarzami męskiej reprezentacji. U nich też notorycznie brakuje największych gwiazd, często zmieniają się trenerzy, a medale zdobywają wtedy, gdy na nie nikt nie liczy. W piątek rozpoczynają mistrzostwa Europy.

 • Siatkówka. Szopka w kadrze kobiet. Prezes zmieni skład na Euro?
 • ME siatkarek. Gajgał i Kaczor ofiarami konfliktu

  ME siatkarek. Gajgał i Kaczor ofiarami konfliktu

  PRZGLĄD PRASY. Katarzyna Gajgał i Joanna Kaczor nie pojadą bronić medalu na wrześniowych mistrzostwa Europy. Skłócony z trenerem ich klubu selekcjoner reprezentacji Alojzy Świderek nie powołał zawodniczek do 22-osobowej kadry. - To nie jest z mojej strony żaden upór, tylko troska o siatkarki i zespół - mówił na łamach ?Przeglądu Sportwego? Świderek.

 • ME siatkarek. Jak uniknąć dramatu

  ME siatkarek. Jak uniknąć dramatu

  Burze targają reprezentacją od lat. Ale tak źle jak teraz jeszcze nie było. Klęska w World Grand Prix uświadomiła, że zbliżające się mistrzostwa Europy mogą skończyć się katastrofą.

 • Konflikt w kadrze siatkarek. Klub nie chce puścić Bednarek-Kaszy na zgrupowanie

  Konflikt w kadrze siatkarek. Klub nie chce puścić Bednarek-Kaszy na zgrupowanie

  PRZEGLĄD PRASY. Agnieszka Bednarek-Kasza, która otrzymała powołanie od selekcjonera kadry Alojzego Świderka prawdopodobnie nie pojawi się na zgrupowaniu w Legionowie. - Nie wiem, czy puści ją klub, który od jakiegoś czasu blokuje wyjazd dwóch innych swoich siatkarek Joanny Kaczor i Katarzyny Gajgał. Jeśli tak dalej pójdzie dziewczyny nie zdążą przygotować się do mistrzostw Europy - denerwuje się na łamach ?Przeglądu Sportowego? Świderek