World Grand Prix

 • Grand Prix Siatkarek. Polki walczyły, ale Brazylia była za mocna

  Polskie siatkarki przegrały z Brazylią 1:3 w turnieju finałowym World Grand Prix. Nasze zawodniczki zagrały fantastycznego drugiego seta, w którym zatrzymały rywalki blokiem, jednak słaba gra w końcówkach kolejnych partii nie pozwoliła pokonać faworyzowanych Brazylijek.

 • World Grand Prix. Siatkarki przegrały z Brazylią 1:3

  Polskie siatkarki przegrały w turnieju finałowym tegorocznej edycji World Grand Prix z Brazylijkami, uznawanymi za najlepsze zawodniczki na świecie. Mimo, że Polkom udało się wygrać drugiego seta, to słaba gra w końcówkach trzeciej i czwartej partii pozwoliła wygrać rywalkom 3:1

 • WGP Siatkarek. Błąd trenerów w meczu Polek z USA?

  WGP Siatkarek. Błąd trenerów w meczu Polek z USA?

  Polska przegrała 2:3 z USA w pierwszym meczu finału World Grand Prix. W pierwszych dwóch setach nasze reprezentantki grały koncertowo, ale zawaliły końcówkę trzeciej partii i rywalki doprowadziły do tie breaka. W piątej, decydującej odsłonie pomylili się... polscy trenerzy, którzy Katarzynę Skowrońską wysłali na boisko jako środkową bloku.

 • World Grand Prix. W czwartek "rewanż" Polek za porażkę z Brazylijkami w fazie zasadniczej?

  W czwartek Polki zmierzą się w turnieju finałowym tegorocznej edycji World Grand Prix z Brazylijkami, uznawanymi za najlepsze siatkarki świata. W ostatnim meczu fazy zasadniczej rozgrywek podopieczne Jerzego Matlaka łatwo uległy Canarinhos 0:3, nawiązując walkę tylko w drugim secie. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo, na Sport.pl w czwartek od godziny 9:30.

 • Drzyzga: Matlak ma duży problem ze Skowrońską

  Jerzy Matlak oskarża czołowe polskie siatkarki o brak zaangażowania i grzmi: może być tak, że wezmę na mundial samą młodzież. - Niepokojąco brzmią groźby trenera, że dokona rewolucji w składzie dwa miesiące przed imprezą. W tym czasie można zbudować formę sportową i od tego właśnie jest trener Matlak. Skowrońska, jeśli trener traktuje ją jak liderkę, powinna mieć ogromne zaufanie - komentuje ekspert Polsatu i Sport.pl, Wojciech Drzyzga.

 • Czy kadrę siatkarek czeka rewolucja?

  Czy kadrę siatkarek czeka rewolucja?

  W przededniu turnieju finałowego World Grand Prix trener Jerzy Matlak groził, że wyrzuci z reprezentacji czołowe siatkarki. - Zamiast grać, podpierają ściany. Może być tak, że wezmę na mundial samą młodzież - ostrzega Matlak. Związek daje mu wolną rękę

 • World Grand Prix. Matlak: Nie możemy dać się tak traktować

  World Grand Prix. Matlak: Nie możemy dać się tak traktować

  Polki są właśnie w drodze na finał World Grand Prix. Przed nimi jeszcze około 4 godziny jazdy autokarem po chińskich autostradach. Jak to się dzieje, że Brazylijki, które tak jak Polki do Ningbo jadą Tajpej, już dawno są na miejscu i mogą odbyć spokojny trening podczas gdy nasza reprezentacja wciąż podróżuje? - Nie możemy dać się tak traktować - grzmi trener Jerzy Matlak.

 • Katarzyna Gajgał: Siatkówka nie jest sprawą życia i śmierci

  Katarzyna Gajgał: Siatkówka nie jest sprawą życia i śmierci

  - Mam wrażenie, że kobieta zmienia się wraz z macierzyństwem, dojrzewa, dostrzega priorytety. Dzięki synkowi moje życie jest teraz ustabilizowane, a siatkówka nabrała innego sensu, nie jest już sprawą życia i śmierci - Katarzyna Gajgał opowiada Sport.pl, jak dojrzewała do pierwszoplanowej roli w kadrze

 • Siatkówka. WGP: Polki łatwo ograne przez Brazylię

  Siatkówka. WGP: Polki łatwo ograne przez Brazylię

  Reprezentacja Polski przegrała z Brazylijkami 0:3 (16:25, 25:27, 16:25) w ostatnim meczu fazy zasadniczej World Grand Prix. Obie drużyny wystąpią w turnieju finałowym WGP, który rozpocznie się w chińskim Ningbo już w środę.

 • World Grand Prix. Na żywo: Polki rozgromiły Tajwan

  World Grand Prix. Na żywo: Polki rozgromiły Tajwan

  Polskie siatkarki pokonały Tajwanki 3:0 (25:19, 25:17, 25:9) w pierwszym meczu turnieju w Tajpej. Już przed meczem awans do finałów rozgrywek World Grand Prix zapewniły nam siatkarki Niemiec i Holandii.

 • Siatkówka. Matlak: Mieliśmy mieć potęgę na ataku, a na razie mamy kłopot
 • Joanna Kaczor: Pierwszą atakującą Polski jest Skowrońska

  - Konkurencja jest dobra, bo każda od każdej się uczy. Kaśka Skowrońska jest numerem 1. Ale każdą z nas czeka sporo pracy, nie jesteśmy jeszcze w formie. Gramy falami. Raz jedna, raz druga, a raz trzecia ma lepszy dzień. Trenera chyba cieszy, że ma taki wybór - mówi Gazecie Sport.pl atakująca reprezentacji siatkarek Joanna Kaczor.

 • Siatkówka. World Grand Prix: Matlak i atakujące. Sytuacja się gmatwa
 • Światowe GP. Polki wygrały z Niemkami 3:1

  Światowe GP. Polki wygrały z Niemkami 3:1

  W niedzielę w Japonii Polki pokonały reprezentację Niemiec w meczu światowego GP 3:1 (25:23, 25:23, 29:31, 25:22). Tym samym awans do finałowego turnieju światowego GP mają praktycznie w kieszeni. 20 sierpnia siatkarki zmierzą się jeszcze z reprezentacją Tajwanu, a dzień później z Portoryko. W obu tych spotkaniach są faworytkami.

 • World Grand Prix siatkarek. Japońska ?gościnność, czyli kulisy pobytu Polek w Okayamie

  World Grand Prix siatkarek. Japońska ?gościnność, czyli kulisy pobytu Polek w Okayamie

  Od czterech dni polska reprezentacja przebywa w Okayamie, gdzie w ten weekend rozgrywa kolejny turniej z cyklu World Grand Prix. Pobyt w Kraju Kwitnącej Wiśni sielankowy jednak nie jest. W Japonii jest potwornie gorąco, na hali nie ma kilmatyzacji. Dopiero po protestach polskiego sztabu wstawiono... biurowe wiatraki. - Tak nie może wyglądać turniej rangi światowej - ocenia Jerzy Matlak.